Po nás potopa. Maláčová se převtělila do Venezuely a my to zaplatíme

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Zoufalí lidé odjakživa dělají zoufalé věci. A krátce před volbami se to očividně přihodilo i ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové, jejíž ČSSD hrozí vypadnutí ze sněmovny. Chybějící voliče si chce proto koupit tím, že zaměstnancům veřejné sféry k platu přihodí další tři tisíce korun, tedy šest procent navíc. Premiér ANO Andrej Babiš ale chce jen tři a půl procenta, zvýšení zhruba o inflaci.

Řekněme, že Maláčovou postihlo převtělení do jejího vlastního virtuálního obrazu na sociálních sítích, kde peníze nemají žádnou hodnotu. Tady si totiž sama říká svou příznačnou parlamentní přezdívkou „Venezuela“, již získala za svůj venezuelský vztah k veřejným penězům, a lidi proto zdraví pozdravem „Ahoj, jsem Venezuela...“ I když, buďme objektivní: s těmi třemi tisíci korun pro každého teď Maláčová trumfuje i Venezuelu. Role se nebezpečně vyměnily.

Právě v Česku totiž už vláda státním zaměstnancům přidala během posledních let skoro nejvíc peněz v celé EU, když si polepšili o 16 procent víc než lidi v soukromém sektoru. Rozdíl mezi státní a soukromou „třídou“ zaměstnanců se tak ještě zvýšil, protože už před covidem u nás brali ti státní výrazně víc než ti v soukromém sektoru, kteří to ovšem celé platí. A Maláčová si teď prostě řekla, že by měli platit ještě víc. Ostatně nic se nerozdává tak jako cizí peníze.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Zaměřuje se Jana Maláčová na skutečně ohrožené sociální skupiny?
  • Čím proslul Vladimír Špidla a proč je znovu na scéně?
  • Proč mají státní zaměstnanci ekonomicky nejbezpečnější život?
sinfin.digital