Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Psi budou od roku 2020 čipováni. Co takhle očipovat i politiky? Glosa Arsena Lazareviče

Psi budou od roku 2020 čipováni. Co takhle očipovat i politiky? Glosa Arsena Lazareviče

Zákonodárci schválili, že od roku 2020 musí být všichni psi očipovaní. Opatření se může zdát jako rozumné: psi se někde zatoulají a majitelé jsou pak nuceni tisknout na A4 fotku ztraceného miláčka s přislíbením nálezného. Nemuseli bychom ale nakonec setrvat jen u tohoto opatření. Nejen psi se občas ztratí, ale také politici. 

 
 
 

Neukáží se několik měsíců v Senátu či se zatoulají k nějakému lobbistovi nebo kmotrovi. A jsou pak následně natolik pracovně či zdravotně vyčerpáni, že nedokážou vysvětlit, proč to udělali. Prostě se ztratili.  

Je ve veřejném zájmu a lidé by měli požadovat, aby jejich politici byli v bezpečí. Zákon byl tak měl být doplněn o přílepek, který zavede také čipování politiků. Daňový poplatník tak bude mít kontrolu nad svým politikem a bude si ho moci velmi snadno lokalizovat na webových stránkách. V případě, že by se politik objevil mimo své bydliště nebo například mimo Poslaneckou sněmovnu, pak by byla veřejnost zalarmována. Svět je totiž plný zlých lidí a je povinnosti občanů, aby je uchránila před nejrůznějšími kmotry či mafiány. Jak říkal bývalý prezident Spojených států John Fitzgerald Kennedy: „Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem“.

Současný technologický rozvoj také umožnuje za poměrně nízké náklady tento čip doplnit o další funkcionality. Například by mohl politika ochránit před toxickými materiály. Pokud by například omylem zaměnil vodu za jedovatý ethanol, mohl by čip zareagovat drobným elektrošokem, jehož intenzita by s každým douškem rostla. Je povinností veřejnosti nejen chodit k volbám, ale také starat se o zdraví svých politiků. Samozřejmě v zájmu efektivity jejich, a tedy i celého státu.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1