„S takovými zdravotníky krizi zvládneme.“ Nakažený polárník Ditrich se podělil o zážitky z nemocnice

Sedmašedesátiletý parazitolog Oleg Ditrich je nejen známý český polárník, ale také nepochybně jeden z „nejdrsnějších“ českých vědců. Na Jihočeské univerzitě, kde působí, i na jiných vědeckých pracovištích se o něm traduje řada historek, spojených mimo jiné s jeho zálibou ochutnat prakticky cokoliv, co mu přijde v Arktidě i jiných odlehlých krajích pod ruku. A s tím souvisí i další důležitá část Ditrichova věhlasu. Mezi vědci se o něm totiž říká, že i když jeho organismem nepochybně prošly miliony různých, často velmi exotických parazitů, „Oleg nikdy nestoná“ a na nic si nestěžuje. Jako by byl ze železa. Covidu-19 se ale vyhnout nedokázal. Nakazil se na svatbě svého syna (i když údajně svatebčané dodrželi všechna tehdy platná opatření).

S vážnými potížemi ale Ditrich skončil v nemocnici až po třech týdnech, a v jeho případě ani není divu, že to bylo opět dobrodružnou cestou. „Dostal jsem se na gastroenterologii se zánětem slinivky a tam mi až následně zjistili, že jsem nakažený covidem a mám navíc zápal plic,“ popsal Ditrich pro INFO.CZ. Proto z gastroenterologie putoval na „covidové“ oddělení Nemocnice České Budějovice. A během svého šestidenního pobytu na tomto oddělení (je v rizikové věkové kategorii) si psal deník.

Část z jeho deníku s laskavým svolením autora v doslovném znění přinášíme. Představuje totiž nejen poměrně neotřelou formu poděkování všem zdravotníkům, ale také notnou dávku optimismu a důvěry v to, že Česko pandemii zvládne.

Zlomená páteř ministra zdravotnictví. Když zapřel svůj podpis, nezapře i nás?

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital