„Šílený profesor“ znovu zasahuje. Média ukazují, jak se opravdu šíří pandemie

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Médiím pandemie přejí, takže teď znovu vytáhla svého „profesora zkázy“. A ten jako obvykle nezklamal. V pořadu Jaromír Soukup LIVE vyzval „šílený“ profesor Jaroslav Flegr kvůli koronaviru k nasazení armády. A na CNN Prima News, kde pro změnu strašil desetitisíci mrtvých, byl dokonce tak hustý, že před ním z debaty radši utekl i druhý koronavirový antihrdina médií, popírač roušek a pro změnu docent Roman Šmucler.

Obojí by samozřejmě byla legrace, kdyby nešlo o vir, který lidem skutečně umí pomoci od života. Máloco proto ukazuje selhání médií během pandemie právě tak jako popularizace nejen parazitologa Flegra. Ten prý umí odhadnout inteligenci mužů (žen ne) na dálku pouze z fotky. Jestli ho tedy můžu s dovolením vědecky vykrást, pak i já umím z jeho šílené gestikulace a mimiky v televizi odhadnout, že nejspíš bude „šílený“. „Musí se povolat armáda, musí se povolat lidi,“ strašil například u Soukupa.

Ano, Soukupova televize je právě pro podobné typy dělaná. Buď prodává slzy nebo strach, nic moc mezi tím nezná. V podvečer Honza Musil a večer pak Flegr. Když tedy v TV Barrandov lehce vykolejený profesor posílá vojáky, aby v populaci hledali nakažené, tak to vlastně nikoho nepřekvapí. Jenže Flegra samozřejmě v době obnoveného strachu ochotně vytěžila i o něco serióznější CNN Prima News. „Roste to šíleným způsobem a pakliže se nešlápne na brzdu, bude katastrofa, budou opravdu tisíce mrtvejch, možná desetitisíce mrtvejch,“ varoval mimo jiné Flegr.

Insider speciál: V české politice není nedostatek žen, ale chlapů, shodují se Topolánek s Kalouskem

sinfin.digital