Silná káva od Hřiba. Pražský primátor čelí kritice za papalášství

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Pusťte nás na ně, my nejsme žádní papaláši a s námi přichází transparentnost. Zhruba to Piráti slibovali lidem nejen v pražských volbách. Teď čelí primátor Zdeněk Hřib sám kritice za papalášské manýry. 

Není to tak dávno, co pražský primátor čelil palbě kritiky za rekordně početnou a drahou suitu poradců, kteří měsíčně stojí městskou pokladnu zhruba půl milionu korun. A právě nyní, v době koronaviru, přichází kávička za téměř 102 tisíc korun. Přitom právě Hřib už před podzimním lockdownem upozorňoval, že Praha kvůli koronaviru přijde o nějakých dvanáct miliard korun. A naordinoval magistrátu utahování opasků, jak se romanticky říkalo v devedesátých letech.

Teď to samozřejmě bude víc, protože v téhle částce ještě není současný lockdown. A co na to sám Hřib, mistr PR gest a symbolů? Nechá koupit kávovar za téměř sto dva tisíc korun! Doufejme, že aspoň dělá slušné kafe a že nás na něj primátor třeba v rámci pirátské transparentnosti někdy i pozve, když už je to teď venku. Navíc je pravda, že je vlastně nás všech Pražanů, když ho platíme. Nebo ne? 

Vítěz MasterChef Roman bude vařit u mě. Hosté vám musí věřit, že je rádi vidíte, říká Punčochář

sinfin.digital