„Smažou“ Piráti Hřiba? Ještě pár smazaných poplašných tweetů a může se to stát

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib moc nemusí lidi. Koaliční politici proto o něm mluví jako o „autistovi“ a sám Hřib jim dává za pravdu, když i v rámci koalice upřednostňuje kontakt a řízení města přes internet. Ten ostatně Piráti považují za své „moře“, jak zní jejich krédo. Právě Hřibovi by ho ale měli radši vypnout. Ještě pár jeho koronavirových tweetů a půjdeme nejspíš všichni ke dnu.

Naposled to Hřib znovu předvedl, když prostřednictvím svého twitteru zavedl v celé Praze distanční výuku na středních školách, načež ji zase sám zrušil. Těžko říct, co ho k tomu vedlo. Snad chtěl, aby i středoškoláci studovali stejně na dálku, jako on sám zkouší přes web řídit Prahu. Den před tím, než vypustil svou poplašnou zprávu, totiž seděl spolu s radními i hygieniky na poradě, kde to právě hygienici odmítli. Možná ale chtěl Hřib zavést distanční výuku aspoň na Twitteru, když ji právě on prosazoval i na zmíněné poradě.  

„Je to zmatek,“ komentovala to nejen předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová. Po zveřejnění původní informace od primátora v médiích totiž začali rodiče bombardovat ji i školy s dotazy, jak to vlastně bude. Hřib navíc na twitteru „zavedl“ distanční výuku i na vysokých školách, tradičně to ale udělal ještě před tím, než to oficiálně oznámili hygienici. Že tím kromě nich jako obvykle překvapil i koaliční Spojené síly pro Prahu, to už patří k pirátskému stylu.

Je lepší manažer koronakrize voják, nebo civilista?

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital