Socku vám zdražíme, zlevníme a přelakujeme, abyste nezabloudili. Hřib a spol. dělají z lidí blázny

GLOSA PETRA HOLCE | Praha vedená pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem sice nestaví a neřeší skutečné problémy města, zato ale umí Pražany aspoň překvapit. Nedávno náměstek primátora za Prahu sobě Adam Scheinherr oznámil, že lidem zdraží roční kupony MHD. Teď se nejspíš v Praze sobě lekli sami sebe a oznámili, že naopak zlevní měsíční kupony. Tedy ne tak úplně. A slušný vtip přidal i Hřib, ten ale až nakonec.

Snad je to horkem, co se teď děje na pražském magistrátu. Praha sobě lidem ve volbách slibovala levnou a důstojnou „socku“, takže necelé dva roky po volbách oznámila, že chce zdražit roční kupon o 365 korun. Ve vzduchu sice viselo i zvýšení o téměř dva tisíce korun, Scheinherr ale nakonec udržel pražskou cenovou symboliku a současné roční jízdné 3 650 korun hodlá zdražit jen o korunu na den.

Teď chce ale Pražanům i něco dát, a proto nám plánuje naopak „zlevnit“ měsíční jízdné. Jen moc neví jak. Měsíční kupon nyní stojí 550 korun, Hřib se ovšem nedávno rozpovídal o čtyřech stovkách. Scheinherr teď proto zakontroval a přišel s nápadem na „zlevnění“. Měsíční Lítačka by podle něj i dál stála stejně, když si ji ale budete kupovat „pravidelně“, „zodpovědně“ a taky „on-line“, tak vám Scheinherr vrátí zpátky tři až čtyři platby.

„Chci pomoct zodpovědným Pražanům. Cena měsíčního kuponu zůstane stejná, ale zvýhodnění se dočkají pravidelní a zodpovědní plátci, kteří si budou měsíční kupon kupovat on-line,“ citoval Scheinherra server Echo24. Docela by mě zajímalo, kdo je to zodpovědný plátce a taky co to je pravidelné kupování. Lítačku si totiž buď koupíte, anebo ne, jak vědí i revizoři. A jejím „pravidelným“ kupováním se blížíte k ročnímu kuponu, který je ovšem levnější. 

sinfin.digital