Státní správa zvlčela. A může za to Babiš nebo nějaký jiný „soudruh“

Petr Vrabec

ZÁPISKY ZE ZÁKULISÍ | Státní správa je jako urvaná ze řetězu. Nejviditelnější je to u celé řady tiskových mluvčích nejrůznějších úřadů. Kladou si absurdní podmínky, než vám vyhoví a dají prostou odpověď. A chovají se při tom jako vrchnost. Jako by ti nebozí lidé nechápali, že pokud se jim ozve médium, měli by „stát v pozoru“, protože ta výplata, co jim chodí, je z peněz nás všech. Média jsou tu zástupcem lidí, kteří chtějí vědět, jak se s jejich penězi hospodaří. A média jsou tu také od toho, aby tiskovým mluvčím nevolal každý druhý.

Soudruzi, soudruzi, to jsme se s tím vaším přístupem vrátili o čtyřicet let zpátky, kdy státní úředník byl pán a občan jen obyčejný kmán, který si mohl stěžovat tak akorát na lampárně. Takže, jestli chcete, můžeme vyzvat čtenáře, aby vám jeden po druhém volali a psali své dotazy na to, na co jsme se chtěli zeptat my. Kolik to může být telefonátů? Sto, dvě stě denně?

Při natáčení v posledních týdnech jsme to přímo v terénu zažili až příliš často. Případ za všechny, čistě pro ilustraci: Policie posílá do ulic policisty s nevyhovujícími respirátory, jak máme natočeno.

sinfin.digital