Tohle že psali experti? Nad pokyny ministerstva školství k testování dětí zůstává rozum stát

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | V pondělí začalo na základních školách hromadné testování žáků prvního stupně, stále pouze v rotačním systému výuky. O nekvalitních testech už jsme na INFO.CZ psali, mimořádná opatření ministerstva školství ovšem obsahují takové množství nesmyslů a protimluvů, až je těžké uvěřit, že jde o práci expertních skupin. A pokud skutečně ano, je nejvyšší čas podobné skupiny urychleně rozpustit, nebo s nimi přestat spolupracovat.

Kromě základních škol odstartovala výuka i na základních uměleckých školách (ZUŠ). Zatímco ale ve školní třídě může sedět klidně 30 dětí naráz, které se testují samy nekvalitními a nicneříkajícími testy, ve třídě ZUŠ smí být pouze jeden žák, který musí mít také test. Ovšem test z regulérního testovacího střediska s potvrzením. Ten, který si udělá ve škole, mu nestačí. Takže pokud vaše dítě chodí dvakrát týdně do školy a ZUŠ, čekají ho v jednom týdnu čtyři zcela zbytečné testy.

Přehled totálních absurdit ovšem nekončí. Ocituji vám část emailu, který koluje na jedné z pražských vysokoškolských fakult. „Rektorát na základě našich opakovaných a nevěřícných dotazů potvrdil, že studenti nemají povinnost předkládat čestné prohlášení o své bezinfekčnosti, jak jsme dosud požadovali. Rektorát zároveň upozornil, že fakulta sama nemůže v tomto směru žádné povinnosti studentům stanovit.“

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Proč učitelé musí mít test a studenti VŠ nikoliv?
  • Kdo za těmito „pravidly“ stojí?
  • Proč rodiče dětí pořád ještě mlčí?
sinfin.digital