Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vocaď Pocaď Petra Holce: Nezírej na mě, nebo tě udám!

Vocaď Pocaď Petra Holce: Nezírej na mě, nebo tě udám!

Tak rychle došlo na to, na co dojít muselo. Poté, co se i díky kampani MeToo stali i z předních amerických herců a producentů sexuální predátoři, co loví nevinné herečky i další ženy, přišla společnost Netflix s nápravným opatřením. „Cvičení proti harašení“, na které je prý firma „hrdá“, zakazuje členům jejich filmových štábů, aby na sebe vrhali pohledy delší než pět sekund. Wow!

I v pionýru jsme kdysi měli povolených šest vteřin. Jen jsme v létě na táboře nesměli do jednoho spacáku s holkami. Ano, jistě: jde o Ameriku, zemi extrémů; Bůh, kvéry, porno, puritáni, nechutně bohatí i chudí, ti všichni tu žijí vedle sebe a občas jim z toho trochu hrábne. Amerika vždy reaguje na extrémní věci extrémně, což nikdy nedopadá dobře. Prohibice, Vietnam, Irák i další, ve všech těchhle věcech byla medicína ještě horší než nemoc. Americký prezident přísahá na bibli a pak si v práci hraje s někým jako Monica Lewinsky. Nebo se rovnou jmenuje Donald Trump a chlubí se osaháváním žen.

Ne, nechodím po městě s rozepnutým poklopcem a nedělám ženám neslušné návrhy. Pořádek musí být. Nejen herec Kevin Spacey to samozřejmě nejspíš přehnal, když během své práce a taky díky vlastnímu vlivu údajně sexuálně lovil všechno, co mu přišlo pod ruku. Řekněme, že se choval až moc bohémsky i na jinak bohémské prostředí. A mocný filmový producent Harvey Weinstein vždy vypadal jako horší postavy z Farga i dalších jeho temných filmů. Takže kdo se teď může divit, že se tak i choval a že i on skončil s reputací Spaceyho?

Netflix to ale zřejmě přehnal i na Ameriku, kde mnozí uctívají státní či firemní autoritu podobně jako kdysi v komunismu, jen u toho bývají líp oblečení. Firma totiž kromě zírání, které je nově oficiálně „nechutné“, zakazuje i delší objímání a flirtování. A kdo se ho dopouští, toho mají kolegové prostě v rámci kolegiality bonznout. I to se nápadně podobá totalitnímu bonzáctví, jak o něm psal nejen Milan Kundera. Mnozí zaměstnanci Netlixu, kteří zatím na rozdíl od vedení firmy zůstávají příčetní, si proto z nového firemního kódu dělají spíš legraci: zírají na sebe, počítají při tom do pěti a pak se odvrátí.

MeToo samozřejmě zasáhlo i do Česka, kde se jako obvykle zvrhlo do ironie a parodie. „Když se někdo slušným, korektním a zajímavým způsobem dvoří ženě, tak se rozhodně bát nemusí. Bát by se měl ten, kdo ono dvoření obejde a spolehne se na to, že má nějaký jiný prostředek, třeba moc určovat výši platu či ovlivnit kariéru,“ vysvětlila v Respektu policejní psycholožka Ludmila Čírtková. Jistě: jenže mnozí muži dvoření neobcházejí; jen se prostě dvoří s vědomím své nadřízenosti a čekají proto, že neskončí jen u dvoření.

A pravda, mnohé nejen sekretářky s tím nemají žádný problém a na oplátku čekají, že pak už nebudou jen sekretářky. Nic není zadarmo. Problém většinou nastává, když sekretářky zůstanou: sex se mění ve znásilnění. Navíc je ironie, že MeToo přichází právě z amerického showbyznysu. Právě Hollywood kdysi stvořil roli pohledné blonďaté podřízené, co tak ráda flirtuje s šéfem. Muži i ženy tyhle role hráli, protože jim to přišlo normální. Ze života, napsal by filmový kritik.

Nejen Madonna se kdysi veřejně svěřila, že svůj očividný hlasový deficit v začátku kariéry kompenzovala u jistého šéfa gramofirmy očividným přebytkem jiných věcí. Nelituje toho. „Zločin vytvoří neblahé tajemství mezi pachatelem a obětí. Toto tajemství lze prolomit tím, že oběť přestane mlčet,“ řekla taky Čírtková. Proč ne. Záleží ale i na „neblahém tajemství“ a také na tom, proč údajná oběť přestane mlčet.

Pokud je neblahým tajemstvím fakt, že žena použije své ženství pro kariérní postup a pak přestane mlčet, aby se dotyčnému muži pomstila za kariérní nepostup, případně si jen ulevila, pak máme vážný problém. A vůbec z vás soud hned nemusí udělat dalšího Bohumila Kulinského, co své sekretářky v rámci práce zneužívá jako zmíněný padlý sbormistr sboristky. Bohatě stačí jen obvinění a je z vás navždy Wienstein, jen bez peněz.

A mimochodem: jsme v Česku, vlasti „pánů herců“, kteří nám v TV tak rádi vyprávějí veselé historky z natáčení. K těm nejlepším obvykle patří i ty o tom, jak se nějaký herec zakoukal při natáčení do herečky. Nebo v poslední době přesněji: jak se nějaký starší herec s lepším honorářem zakoukal do nějaké mladší herečky s horším honorářem a skončilo to dítětem. Vsadím se, že na sebe nejen na placu zírali déle než pět sekund. Jak nechutné!    

 

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867