Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vocaď Pocaď Petra Holce: Zákon proti hanobení prezidenta? Trestejme prezidenta za hanobení lidí

Vocaď Pocaď Petra Holce: Zákon proti hanobení prezidenta? Trestejme prezidenta za hanobení lidí

Někdejší totalitní obušek a nynější poslanec KSČM Zdeněk Ondráček si prostě nedá pokoj, guma mu nedá spát. Nejdřív toužil coby šéf sněmovního výboru dohlížet na kontrolu GIBS, po rezignaci na tuhle funkci teď ale chce pro změnu chránit prezidenta před hanobením občanů. Jako správný komunista má Ondráček respekt a oddanost k autoritám v krvi, a proto chce do Sněmovny vrátit návrh zákona, který trestá lidi hanobící hlavu státu. Pořádek musí být.

A nejen to: nově do něj chce přidat i sankci za znevažování státních symbolů. Nejen naše vlajka podle něj není žádný hadr na močení. A sakra: těžko říct, co kluci z KSČM po večerech dělají, protože většina ostatních Čechů močí na WC. „Mám to v plánu, sháním podpisy kolegů,“ potvrdil Ondráček svůj plán serveru Lidovky.cz. Zle ho trápí, že prý současného prezidenta hanobí stále více lidí a vocaď pocaď.

A taky argumentuje tím, že jsme trestání znevažování hlavy státu měli mezi zákony až do roku 1998, takže proč teď vlastně ten humbuk? Ano, to měli. Stejně tak jsme tam ale měli i spoustu jiných hloupostí, ostatně co taky čekat po čtyřiceti letech bolševického legislativního temna, kdy právní řád připomínal spíš neřád? Pravda, prezidenta chránil podobný zákon i za první republiky, to ale byla trochu jiná doba.

Nejen náš první prezident se neopíjel jak ruský mužik a podobně jako před ním císaři jezdil na koni a ne na tovární přepravce jako současný prezident na svých spanilých jízdách. A taky jako on nehanobil vlastní občany. To je přesně i důvod, proč naopak potřebujeme zákon, který bude trestat prezidenta za hanobení lidí a taky nejvyšší ústavní funkce. A nechme ho klidně přepsat i Ondráčka, když už se tímto tématem déle zabývá. Komunisti by tak v rámci případné tolerance vlády aspoň udělali i něco prospěšného.  

Je totiž nejvyšší čas. Dokud Zeman nadával do idiotů hlavně nám novinářům, nikomu to samozřejmě nevadilo. Pohybujeme se ve veřejném prostoru a ten určitě není žádná akademie věd: intelektuálně mívá podezřele blízko spíš k veřejnému WC. Ostatně podívejte se do diskusí pod našimi články na webu – nebo radši ne. Jenže Zeman poslední dobou nadává skoro všem, kdo ho nevolí nebo s ním nesouhlasí – tedy jasné většině lidí. A to už není žádná demokracie, ale obyčejná totalita. Možná i proto téma tak přitahuje právě Ondráčka.

A nejde jen o idioty. Zeman klidně veřejně znesvěcuje i lidi jako Ferdinand Peroutka, když z někdejšího novináře, co přežil nacistický koncentrák, dělá obdivovatele führera. A co s tím svede náš právní řád? Soud v podstatě klidně uzná, že Zeman rád lže, na což mimochodem neopotřebujeme drahé soudce, protože nám to dokazuje sám, omlouvat se za něj ale nakonec budeme my všichni, protože hlava státu je… Ano, stát! Tak to už je trochu moc, ne?

Ondráček by proto měl svůj zákon otočit: pokaždé, když Zeman někoho zhanobí nebo svým protistátním jednáním (novičok atd.), tedy zhruba obden, šel by si třeba na den, veřejně a taky za své vlastní peníze, které mu stejně platíme my, odpočinout do Daliborky. Ta patří k Hradu, čímž ušetříme za nekonečnou eskortu superbů. A klidně bych tam za Zemanem pustil i trolla jeho propagandy Jiřího Ovčáčka, když už se mají tak rádi. Po večerech by tu spolu v análech mohli hledat i Peroutkův článek s titulkem Hitler je gentleman. A vsadím se, že by konečně něco našli.          

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1