Záchrana „Libeňáku“: Nekonečný příběh zoufalství pražské koalice

GLOSA PETRA HOLCE | Pražský primátor Zdeněk Hřib je známý svou slabostí pro Twitter. Rád tam oznamuje zásadní věci, které pak záhy maže. Doufejme tedy, že podobným způsobem nesmaže i tenhle tweet: „Libeňský most se dočká opravy! Dnes došlo k vypsání veřejné zakázky na jeho rekonstrukci. Nebyl důvod ho bourat, zvládl i náročné zatěžkávací zkoušky. Gratuluji náměstkovi pro dopravu Adamovi Scheinherrovi k úspěchu. Díky jeho úsilí Praha nepřijde o významnou architektonickou památku.“

Máloco ukazuje permanentní nefunkčnost pražské koalice jako právě nešťastný „Libeňák“. O jeho zbourání rozhodli radní předchozí pražské koalice půl roku před posledními komunálními volbami, jeho záchrana ale byla první věcí, na níž se při sestavování současné pražské vlády shodli představitelé Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu. Pro jejich lídra Jiřího Pospíšila to byla první a taky poslední věc, při níž v koalici sehrál důstojnou roli. Od té doby totiž jen ze zoufalství vyhlašuje „dohodovací řízení“.

Teď tedy dali radní hlavy kvůli „Libeňáku“ dohromady znovu, když ve čtvrtek projednali výsledky jeho diagnostik a rozhodli, že Technická správa komunikací (TSK) v říjnu vypíše výběrové řízení na dvoumiliardový tendr. Zhotovitele stavby chce vybrat do půl roku a příští rok má začít příprava projektu. „První stavební práce vypuknou v roce 2022 a potrvají maximálně 3 roky,“ oznámil primátorský náměstek pro dopravu za Prahu sobě Adam Scheinherr, jenž si ze záchrany mostu udělal volební kampaň.

Zeman už nikoho nezajímá, na Hradě dožije. O dost horší je to s jeho okolím

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital