Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zápisník Jany Havligerové: Vítězí realita, mýty padají

Zápisník Jany Havligerové: Vítězí realita, mýty padají

Zkušený diplomat, bývalý český velvyslanec Petr Kolář definitivně odpískal úvahy o tom, že by se mohl ucházet o post hlavy státu. Jak napsal na Facebooku, v případě kandidatury by měl jen negativní motivaci, tedy potřebu zabránit setrvání Zemana ve funkci. A negativní motivace podle něj nestačí. Tak schválně, kdo další hodí ručník do ringu – řeknou ANO a ČSSD, že jejich prezidentským kandidátem je Miloš Zeman?

Vrcholní politici evropské sedmadvacítky v Římě potvrdili odhodlání pokračovat i po brexitu v budování jednotné a nedělitelné Evropské unie. Nedejte se zmást deklaracemi. Při bližším pohledu je jasné, že na schůzce, která byla připomínkou šedesátého výročí podpisu římských smluv, politici ve skutečnosti myšlenku jednotné Evropy pohřbili. Slovo federalizace už nikdy nepadne, zvykejme si na pojem vícerychlostní Evropa.

Možná jste to nezaznamenali, ale ekonomický expert ODS Jan Skopeček se stal poslancem. Ve sněmovně nahradil stranického kolegu, občanského demokrata Adolfa Beznosku. Ten odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. A nový člen dolní komory parlamentu už také přispěchal s prvními poznatky.

„Překvapila mě hlavně míra ruchu uvnitř sálu, občas je opravdu těžké slyšet člověka za pultíkem. Já proto chci být v tomto smyslu poslušným poslancem a příliš nevyrušovat,“ oznámil. To se tedy ve sněmovně moc nechytí.

Více článků autorky najdete na webu E15.cz.