Zdražíme vám „krabice“. Pirát Wagenknecht promluvil a zděsil nejen ODS

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Pirátský senátor a kandidát na ministra financí Lukáš Wagenknecht se v nedělní Partii na CNN Prima News rozpovídal o daních a ministryně financí ANO Alena Schillerová i poslanec ODS Jan Skopeček se nestačili divit. Wagenknecht totiž řekl, že Piráti chtějí zvyšovat spotřební daně i daň z nemovitosti pro „korporáty, které staví krabice na zelené louce“.

Chudák Skopeček. ANO a ODS sice spolu nedávno (za pomoci SPD) parlamentem protlačily výrazné snížení daní z příjmu, Schillerové ale na rozdíl od Skopečka nejspíš nehrozí, že by po sněmovních volbách skládala s Piráty vládní koalici. Navíc to byl šéf ODS Petr Fiala, kdo jménem trojkoalice SPOLU jen před pár dny slíbil nejen nezvyšování daní, ale i daňovou brzdu. „I v těch krabicích vznikají ekonomické hodnoty,“ vzkázal nyní Skopeček Wagenknechtovi.

V tom má jistě pravdu, jenže to Piráty nejspíš moc nezajímá: dobře vědí, že v „těch krabicích“ moc voličů nemají. A když, tak pro ně nanejvýš programují nějakou optimalizaci. Nechme teď stranou, jak vhodným kandidátem na ministra financí členské země EU je vůbec člověk, jenž poslední dobou kvůli svému bývalému šéfovi na financích Andreji Babišovi neúnavně žaluje i EU. Jeho nápad se zvyšováním daní každopádně ukazuje, proč se v ODS tolik děsí právě vládnutí s Piráty.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jaké daňové nápady od Pirátů už vyvolaly kontroverze?
  • A na čem se ukázalo, že strana nemá problém vykrást ani komunisty?
sinfin.digital