Zeman jako rozhodčí selhal, mělo by se zavést video pro sporné situace. Komentář Milana Tesaře

Fotbaloví fanoušci se konečně dočkali. V Čechách byl prvně vyzkoušen videorozhodčí, což znamená stop nasimulovaným pádům v šestnáctce, po nichž následovaly nespravedlivě nařízené penalty zejména proti našim. A taky stop míčům, které skončily jasně za brankovou čárou, jenomže rozhodčí byl „mlha“ a branku neuznal.

 
 
 
 
 

V zápase juniorské ligy Sparta – Slavia se útočník Sparty pokusil nafilmovat penaltu, rozhodčí ji odpískal, jenomže pak se podíval na zkušebně instalované video hned za pomezní čarou, ve zpomaleném záběru viděl, že útočník je dobrovolný letec, penaltu odvolal a hráči udělil žlutou kartu. To vše v zájmu fair play, spravedlnosti a faktu, že se ve fotbalovém byznysu točí šílené množství peněz. Přesně jako… Vy přece víte kde.

Dárci politických stran. Firmy, které dají všem, i nebývalá štědrost pro blízké Miloše Zemana

A tak navrhuju, aby se video zavedlo i do šachů. Samozřejmě mi nejde o to, studovat ve zpomaleném záběru, zda pád figurky bílého střelce byl zaviněn zákeřným podražením od černého krále. Mám na mysli politické šachy!

Jenom si to představte, hra poklidně běží, politici se standardně překřikují, tu a tam ukradnou prachy nebo myšlenku, když do toho vnikne do pokutového území Miloš Zeman a vykřikne: „Kunda, kunda, kunda…“ Co teď? Sudí váhá, je to už faul, nebo běžný zákrok v rámci českých pravidel? Zastaví hru a celou situaci přezkoumá u videa. Má možnost požádat o vyjádření odborníky, psychiatry, kněze a teprve pak se rozhodnout. Ostatní hráči se mezitím občerství a dají si něco v parlamentním bufetu.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz. 

SDÍLET
sinfin.digital