Zemanovo vánoční poselství: Ne cenzuře, muslimskému terorismu a zneužívání dávek

Bohumil Pečinka

Až se zase tvůrci veřejného mínění budou divit, proč většina národa volila Miloš Zemana prezidentem republiky, ať si pustí jeho poslední vánoční poselství. Bylo v něm téměř všechno podstatné, čím se lidé zabývají a navíc řečeno ostře a srozumitelně. Nepamatuji se, že by od dob prvního Havlova projevu někdo tak souzněl s většinovou populací jako tentokrát Zeman.

Projev začínal malou výzvou k optimismu a následoval přehled ekonomických úspěchů a neúspěchů. Kdyby takhle stručně a jasně dokázala mluvit dnešní opozice už má dvojnásobek hlasů. O důvod víc, že prezident neřekl nic podstatného, jen seřadil a okomentoval relevantní statistické údaje.

V další části zdůvodnil, proč v červnu 2016 vstoupil do válek uvnitř vlády a odmítl její pád. Chyby ve věci tzv. reorganizace politice viděl na obou stranách, ale nebál se říct, co je jasné, už celá léta, ale politici se to bojí vyslovit: Šlachtův policejní útvar sliboval zátah na velké mafiány a nakonec se musel spokojit s kauzou údajně nezdaněných kabelek milenky bývalého premiéra.

Mimořádně rozhořčený Zeman. Kvůli útoku v Berlíně napsal německému prezidentovi

sinfin.digital