Články odjinud

Zkouška sirééén! Neostře sledovaná civilní ochrana obyvatelstva aneb Víte, kam do krytu?

Zkouška sirééén! Neostře sledovaná civilní ochrana obyvatelstva aneb Víte, kam do krytu?

I přes různé nedávné teroristické útoky po Evropě žijeme nadále v klidných mírových dobách. Mnohdy to bereme jako samozřejmost, které si již ani skoro nevážíme. Jsme však připraveni na potenciální válečné hrozby?

Jak známo, každou první středu v měsíci zní po celé ČR sirény. Probíhá jejich pravidelná zkouška. Nyní je to dnes, tedy sedmého března. Zkouška sirén ex lege trvá sto čtyřicet sekund a tón „sirééény“ je nekolísavý. Těsně před ní i po ní dochází k oznámení, že proběhne či proběhla zkouška sirén.

Pravidelnou zkoušku „houkaček“ pokládám za užitečnou. V zásadě ji tedy na rozdíl od některých rozumbradů, kteří ji mají za další zbytečné obtěžování, schvaluji. Sirény zpravidla fungují. Nicméně k čemu je to vlastně reálně dobré? Víte, kam se máte jít schovat, když uslyšíte zmíněný tón veřejnoprávní sirény?

Já tedy nikoliv a většina mých spoluobčanů, které jsem oslovil, také ne. Tedy konkrétní místo (v Praze, Ostravě, Blansku, Třebíči, Bezdíkově…) kam bychom se měli jít ihned schovat např. v případě atomového útoku či jiného vážného ohrožení.

ČTĚTE POKRAČOVÁNÍ NA WEBU REFLEX.CZ

 

Články odjinud