Zoufalec týdne: Miloš Zeman. Komentář Petra Holce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zoufalec týdne: Miloš Zeman. Komentář Petra Holce

Zoufalec týdne: Miloš Zeman. Komentář Petra Holce

Prezident Miloš Zeman se na Žofínském fóru zase rozpovídal. Nikoho sice tentokrát neposlal do tepláků jako vloni Zdeňka Bakalu, ani v Česku nehledal novičok, díky jeho moudrosti ale zase máme spoustu nových „idiotů“. Kromě komentátorů nově do hrdého klubu mentálů přibyli i sportovní komentátoři, ti kvůli komentování olympijské jízdy Ester Ledecké. Je škoda, že Zeman mezi idioty skromně nezahrnul i sebe, ve skutečnosti by jim totiž měl dělat předsedu.

Znovu se totiž rozpovídal také o někdejším novináři Ferdinandu Peroutkovi. Ten byl kritikem komunistů i nacistů a přežil koncentrák, prezident z něj ale před časem udělal obdivovatele Hitlera, když mu přisoudil článek „Hitler je gentleman“. Zeman, jeho hradní pucflek Jiří Ovčáček ani nikdo další z hradní ekipy ho sice po večerech nikde v análech nenašel, prezident ale přesto dál tvrdí, že ho v novinách určitě viděl kdesi vpravo nahoře. Tak určitě! A co takhle vlevo dole?  

Těžko říct. Zeman stále častěji působí, že neví, která je levá ani pravá, vidí kolem sebe jen armádu idiotů. Což je i logické, na současném Hradě se vám to přihodí celkem snadno. Prezident se na Žofínském fóru zkusil za Peroutku omluvit, jako obvykle si ale za svou „omluvu“ možná vyslouží spíš další soudní žádosti o skutečnou omluvu.

„Udělal jsem chybu, když jsem zpaměti citoval článek, který se teď nemůže najít. Mimochodem ten článek byl docela nevinný. Hitler je gentleman, a proto dodrží to, co slíbil. Ve skutečnosti, jak známo, nic nedodržel, ale to se tehdy, v době publikace tohoto článku, nevědělo,“ řekl Zeman. A hned ochotně přidal i titulky dalších článků, které podle něj z Peroutky nedělají jen obdivovatele Hitlera, ale i antisemitu.

Podle Zemana byl prý autor Budování státu velký novinář, v určité fázi se ale zamiloval do nacismu. „To je dokázáno právě jeho články jak z druhé republiky, tak z protektorátu,“ dodal prezident a jmenoval i článek Dynamický život napsaný Peroutkou k Hitlerovým padesátinám, ne však jako gratulace. Zajímavé - podle Peroutky ho totiž právě tenhle článek poslal do koncentráku. Někde něco nesedí.    

Tím ale Zemanova žofínská jízda éterem moudra nekončí. Jak víme z předchozích let, odšpuntovává v něm právě Žofínské fórum vždy hned několik džinů moudrosti, a tady je další. Právě v době, kdy se stvořitel Facebooku Mark Zuckerberg kaje před americkými i evropskými politiky za to, jaké zlo v rámci dobra stvořil, posílá český prezident lidi na web, čímž chce prý eliminovat standardní média. Nejspíš mu vadí, že do nich hned tak nepronikne propaganda jeho ruských kamarádů.

„Novináři jsou nevzdělatelní. Jde o to nahradit je jinou formou, kterou vám nabízí internet. Takové diskuze se neúčastní političtí komentátoři, ale několik desítek tisíc lidí. V zásadě je to argumentovaná diskuze,” vysvětlil Zeman svou originální teorii. Děkuju mu za ni. Nemálo lidí včetně bývalých Zemanových věrných si už delší dobu láme hlavu s tím, co s děje v Zemanově hlavě a teď konečně začíná být jasněji.

I Zeman se nejspíš ponořil do webových argumentovaných diskusí desítek tisíc lidí, kteří nedávno například málem uvěřili, že Zemana můžou volit až ve druhém kole. Vyvést je z omylu museli až… Ano, novináři. Prezident na Žofíně taky řekl, že prý nerozděluje společnost, ale jen „snižuje bariéru mezi ovládajícími a ovládanými”. Aha. Spíš měl říct mezi příčetností a čirým bláznovstvím. Anebo jinak: Zeman prostě dělá idioty z nás všech.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.