Články odjinud

Zoufalec týdne: Tomio Okamura. Komentář Petra Holce

Zoufalec týdne: Tomio Okamura. Komentář Petra Holce

I tenhle týden byl samozřejmě na zoufalce nebývale plodný, vydá jich na celý měsíc. Ani ČSSD a její avizovaný úprk ze Sněmovny, aby (ne)podpořila vlastní vládu, ale netrumfne poslední dílo obvyklého podezřelého Tomia Okamury. Ten po týdnech neviditelné marnosti znovu diktuje, a že to stojí za to! Nejdřív chtěl shodit vládu, pak ne a teď už zase ano. Vsadím se, že tentokrát dokonce překvapil i sám sebe.

Vše začalo hned po vypuknutí kauzy s tajně pořízeným videem, na kterém zazní závažná výpověď Andreje Babiše mladšího. Okamura nemarnil ani minutu a hned se přidal k opozičním stranám, co chtějí shodit vládu. Jenže to se trochu přepočítal: jeho voliči vesměs považují většinu opozičních stran, co si kdysi v záchvatu vzájemnosti chtěly říkat „Demokratický blok“, bezmála za bandu zločinců, takže svého „Tomíčka“ zahrnuli méně přátelskými maily. „Dnes jsem z vás cítila neupřímnost a pokrytectví“, napsala velkému šéfovi jedna fanynka.

Okamura a neupřímnost a pokrytectví? V SPD kvůli tomu najednou nestačili mazat hate mail a průšvih byl na stole. Okamura proto rychle otočil. „Jako obvykle jsem vytušil, že by mohl být určitý prostor pro prosazení programu SPD. Řekl jsem Andreji Babišovi, že chceme vyměnit ČSSD. Nechceme, aby se prosazoval program ČSSD,” řekl na tiskovce ve Sněmovně, kde dementoval sám sebe. Mluvil nonstop asi deset minut. Ani Jiří Krampol, další známý napůl Japonec, by ale nejspíš nepřeložil, co nám chtěl vlastně Okamura sdělit.

Řekl totiž, že chce do vlády, ale nechce do vlády; a taky že Babiš prosazuje špatný program, a proto s ním chce prosazovat svůj program. Nebo jinak: Okamura Babišovi velkoryse nabídl vše, co nikdy nemůže přijmout. Třeba vládu odborníků, v níž nebude šéf ANO sedět. A taky referendum o našem vystoupení z EU „po anglicku“, i když samozřejmě ví, že to Babiš odmítá, kudy chodí. I Okamura nejspíš ví, že je Agrofert největším příjemcem dotací EU. Jen pro doplnění dodejme, že plácnutím si s Okamurou by šéf vlády vážně ohrozil životodárnou podporu od komunistů, jak v rozhovoru pro INFO.CZ předesílá jejich poslanec Jiří Dolejš.

Do vlády ho sice nikdo nezval, to ale v jeho případě nijak nevadí. Jakmile to někde smrdí pěti minutami televizní slávy, pozve se Okamura sám. I proto poté přinesl 17. listopadu na Národní třídu kytky, které někdo hodil do koše. Ano, uzurpovat si státní svátek demokracie méně demokratickou selekcí „správných“ lidí jistě zavání totalitou, která taky vždycky vybere jen ty správné. Okamura ale záhy znovu trumfoval videem, do nichž se teď opětovně pustil se svou někdejší vervou, kdy točil, kudy chodil.

A je to dobře, protože nikdo není takový bavič jako on. Jeho nová videa natáčená u stolu s kytkou balancují někde mezi balkánskými videoklipy z TV Šlágr a zdravicemi starého Gustáva Husáka. Jen nejsou tak milá. Spíš z nich lehce mrazí. Vyhození svých kytek do koše Okamura ve videu označil za „řádění provokatérů“, což je přesně jazyk komunistů. Být Milošem Jakešem, zažaluji šéfa SPD za vykradení intelektuálního vlastnictví KSČ.

Jenže tím šéf SPD zdaleka neskončil. Když Babiš nevyslyšel jeho zoufalé bušení na dveře do vlády, otočil teď znovu a vrátil celou svou frašku na začátek: SPD proto bude hlasovat pro pád vlády. „Chceme, aby byla spravedlnost a slušnost,“ vzkázal Okamura lidem ve svém posledním videu – nebo aspoň v době psaní tohoto textu. Ještě že tak. Švýcarské video Slonkové s Kubíkem určitě nepatří k vrcholům novinářské práce, přinejmenším v jednom ale určitě sehrálo stoprocentně pozitivní roli: demaskovalo největšího pokrytce Okamuru.

Ten kdysi hlásal otevřenost, teď by ale celé Česko nejradši totálně utěsnil před světem. Rád taky šířil multi-kulti a i s přítelkyní jezdil do Londýna do mešity, teď nám ovšem dopřává džihád – jen naruby. Šéf SPD taky miluje trolly a jejich konspirační fámy, jimž tak rádi věří jeho voliči. Takže nakonec tento týden v jedné takové nejspíš i uvízl, pokud tedy za vším skutečně není on sám. U šéfa SPD totiž nikdy nevíte.

„Vánoce jsou svátky klidu, míru a křesťanských hodnot. Proto je dobré se na ně také náležitě připravit, jako to už dělávaly naše prababičky. Co takhle tento rok ochutnat kromě lineckého a kapra i trochu exotiky? Nabízím vám proto skvělé japonské dárky – sushi set vše v jednom, jídelní sety, hůlky na jídlo, krabičky pro Váš oběd či svačinu, skvělé japonské čaje tradičního výrobce Itohhkyuemon v hezkém balení a mnoho dalšího. A to se speciální poslaneckou slevou ve výši 25 procent,“ píše se v e-mailu odeslaném poslancům zdánlivě z Okamurovy sněmovní adresy.

Podle šéfa SPD někdo zneužil jeho e-mail a chystá prý trestní oznámení. Proč ne, celá policie tak brzy bude šetřit jen ty od něj. Z „jeho“ sushi se i tak rychle stala stejná virtuální realita jako z jeho poplašných zpráv o migrantech i dalších „běsech“. Vsadím se, že mu chutná. A mimochodem: jestli chtěl Okamura nebo někdo jeho jménem Čechům na Vánoce místo kapra prodat sushi, šéf SPD nakonec díky tomu ulovil slušného sólokapra.

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818