Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odlet z Prahy, Mnichova nebo Vídně: Parkování často vyjde draho, sehnat se dá ale i za hubičku

Odlet z Prahy, Mnichova nebo Vídně: Parkování často vyjde draho, sehnat se dá ale i za hubičku

Pokud nemáte přátele, kteří by vás a kufry dopravili na letiště třeba i ve dvě ráno, určitě pravidelně řešíte, jakou formu dopravy zvolíte. Pokud nemáte Prahu nebo jiné mezinárodní letiště v dosahu MHD, určitě hledáte parkování, které by vás za týden nebo čtrnáct dní nevyšlo dráž než samotná letenka.

Praha

Přímo na letišti Václava Havla zaparkujete na osm dní za 990 korun, což je nejlevnější ze tří nabízených variant. Jednou z nesporných výhod ale je, že z parkoviště do odletové haly dorazíte po svých přibližně za tři minuty.

Parkoviště, která jsou od letiště o něco dál, ale nabízejí i výhodnější nabídky, řádově se ceny pohybují mezi 500 až 700 korunami za osm dní. Doprava k samotnému terminálu je často zahrnutá už v ceně, je ale dobré si to ověřit. Pokud svoji cestu plánujete poměrně dlouho předem, můžete si vyhradit i čas na sledování nejrůznějších promo akcí, které parkoviště nabízejí. Například Parkia.cz nabízí v jedné ze svých akcí týdenní stání za 9 korun. 

Auto samozřejmě můžete nechat i mimo parkoviště a zbytek cesty dojet hromadnou dopravou, nikdo vám ale nezaručí, že auto najdete na stejném místě a ve stejném stavu, v jakém jste ho opustili.

Vídeň

Ve Vídni zaparkujete o poznání dráž. Za stání, které oficiálně nabízí tamní letiště, zaplatíte za osm dní 90 až 200 eur. Pokud si ale vzpomenete včas, je velká šance, že srazíte náklady za parking na minimum. Prvních 100 zákazníků zaplatí za jeden den jedno euro. Schůdnou alternativou je využití jiné dopravy. Například RegioJet vypravuje denně kolem deseti spojů a zpáteční jízdenka z Prahy přímo na vídeňské letiště vás přijde přibližně na 1100 korun.

Mnichov

Parkování u mnichovského letiště vás vyjde na 35 až 100 eur. Počítat musíte navíc s tím, že jednotlivá stání jsou poměrně daleko, takže doprava k terminálům trvá 10 až 15 minut. Pokud se rozhodnete, že přece jen auto necháte doma, můžete využít například Deustche Bahn Bus, ten z Prahy vyráží třikrát denně a za necelých pět hodin dorazí přímo na letiště, zpáteční jízdenka vás přijde na necelých 800 korun.

Frankfurt

Mezi velmi frekventovaná letiště v Evropě patří i to ve Frankfurtu. Přesto lze poměrně nedaleko zaparkovat zcela zdarma. A to v městečku Kelsterbach, ze kterého se vlakem, který jezdí každých 20 minut, dostanete přímo na letiště. Pokud byste nechtěli nechat auto napospas a raději ho svěříte hlídanému parkovišti, připravte si 45 až 55 eur na osm dní. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744