Nacisté ho mučili 17 měsíců, ale nezradil. Odbojáře Pecháčka pak rozsápala cvičená doga | info.cz

Články odjinud

Nacisté ho mučili 17 měsíců, ale nezradil. Odbojáře Pecháčka pak rozsápala cvičená doga

František Pecháček byl posledním popraveným spolupracovníkem výsadku Anthropoid. Mistr světa v gymnastice, sokol a nadšený vlastenec významně pomohl Janu Kubišovi a Josefu Gabčíkovi uskutečnit útok na Reinharda Heydricha. Mimo to byl autorem sletové skladby Přísaha republice, kterou sokolové v napjatém období před Mnichovskou dohodou demonstrovali odhodlanost bojovat za svoji zemi. Byl velitelem odbojové organizace Obec sokolská v odboji, a proto ho nacisté po zatčení krutě a dlouho vyslýchali, aby jim sdělil informace o dalších odbojářích. Brutálnímu mučení odolával 17 měsíců. Pecháčkův příběh přibližuje první díl podcastu Černá historie, který na INFO.CZ připravuje Aneta Černá. Nový díl bude vycházet každý lichý týden v pátek ráno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud