Kuchařské soutěže učí práci pod tlakem. Na farmářském trhu si nesmíte nechat vše nabulíkovat, říká Popp

Karel Šimůnek

Tomáš Popp má za sebou pestrou kariéru. Od kuchaře po aktivistu za práva zvířat a vegana přes organizování farmářských trhů se dostal až k pozici manažera české kuchařské a cukrářské reprezentace, takže má dosti unikátní pohled na gastronomickou scénu. „Některé farmářské trhy už nejsou tak farmářské a je to jen přeprodej. Ale pořád mají u nás dobrou úroveň, čímž neříkám, že tu máme i dost balastu, ale jsme na tom dobře i oproti třeba Německu a Rakousku,“ popisuje situaci s farmářskými trhy Pop s tím, že zatímco ty pražské jsou více o posezení, v Plzni je lidé berou více čistě jako příležitost nakoupit si na týden. „Je to vše o spotřebiteli, hlavní je nenechat si vše nabulíkovat,“ dodává.

V nové epizodě podcastu Chef Arena Pop rozebírá i to, jak se dění na kuchařských soutěžích světové úrovně přenáší do běžné praxe v restauracích. Za jednu z nejcennějších zkušeností pak považuje to, že kuchaři se naučí perfektně pracovat pod tlakem. Aktuální trendy v tom, co se vaří na soutěžích pak podle Popa můžeme pozorovat i na stolech v restauracích. „Dříve to bylo vše takové moc složité a načančané, byť pořád chutné, a to se přeneslo i do restaurací. Dnes je to hlavně o původní surovině a nějakých doplňcích. Kdy máš třeba dobrou rybu, proč bys ji do toho balil? To se teď hodně opouští. Je to dnes lehčí a používá se více zeleniny i méně věcí na talíři,“ vysvětluje Pop.

Proč kvůli farmářským trhům začal Tomáš Pop po letech veganství opět jíst maso? Co podle něj stojí za úspěchy české kuchařské a cukrářské reprezentace? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital