Jako mluvit do zdi. Piráti v Praze vládnou aktivisticky a „páchají dobro“, říkají Kolář a Nacher

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Vedení pražského magistrátu selhává, zejména pak v komunikaci, tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Piráti v metropoli vládnou aktivisticky, mají pocit, že si musí prosadit vlastní pravdu, dodává pražský zastupitel Patrik Nacher. Kolář a Nacher, špičky pražských kandidátek TOP 09 a ANO, byli hosty nejnovějšího dílu podcastu Insider.

Jaká je spolupráce s Piráty na úrovni pražského magistrátu? „Je to jako anální sex bez gelu. Jde to, ale dře to,“ tvrdí Kovář. „Magistrátu je jedno, co si městské části myslí,“ říká starosta a porovnává primátora Zdeňka Hřiba s jeho předchůdkyní ve funkci Adrianou Krnáčovou. Ta, ač měla jiné vady, byla komunikaci otevřená a každý starosta na ní měl přímé spojení. „Praha je úplně v háji, protože není koordinovaná,“ dodává Kolář. Komunikaci s primátorem pak přirovnává k mluvení do zdi. S tím souhlasí i Nacher. „Je úplně něco jiného, když Piráti převezmou zodpovědnost,“ tvrdí zastupitel a srovnává pirátskou vládu s jejich působením v opozici.

Jaké jsou hlavní problémy Prahy? Je Andrej Babiš nahraditelný a bude hnutí ANO ve vládě? Dozvíte se v novém Insideru Michala Půra a Tomáše Jirsy.

SDÍLET

Další díly


sinfin.digital