Máme třicet zdrojů a další přibývají. Nikdo neřekl, že ho to překvapilo, a kam jsme přišli, tam jsme narazili na brutální příběh, říkají novináři, kteří odstartovali kauzu Feri

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Novináři Apolena Rychlíková (A2larm) a Jakub Zelenka (Deník N) přinesli kauzu, která de facto ukončila politický život Dominika Feriho. Jejich článek stojí na svědectví zhruba 30 žen, z nichž některé vypověděly, že s nimi politik TOP 09 měl sex navzdory tomu, že to odmítly. „Nenapadlo nás, že kam se vrtneme, tam nás bude čekat příběh, který je nějakým způsobem brutální,“ říká Rychlíková v nejnovějším díle podcastu Insider.

Novináři zřídili šifrovanou mailovou schránku bezpecnaschranka@protonmail.com, kam chodí další svědectví. „Není jich málo, jsme ve fázi, kdy si dáváme pozor, abychom se nestali obětí provokace,“ říká Zelenka. Podle něj rovněž platí, že v textu se neobjevilo nic, co nelze dvakrát ověřit. „Těch zdrojů v jeden čas už bylo tolik, že jsme si museli dělat tabulku. Kolem třiceti zdrojů je obrovské číslo. Nikdo neřekl, že ho to překvapuje,“ dodává novinář Deníku N.

Ve veřejném prostoru koluje v souvislosti s kauzou další řada spekulací, velká část z nich se týká zejména toho, zda existuje videozáznam Feriho chování. „Tuhle část prověřujeme, ale nechceme se pouštět do spekulací. Nebudeme říkat nic, co máme v ruce,“ uvádí Rychlíková.

Pokud vás zajímají další detaily kauzy Feri či jak reagovali ostatní novináři či politici, poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.

SDÍLET
sinfin.digital