INSIDER: Politická korektnost se převrátila na jednu stranu, říká český bulvární guru | info.cz

Články odjinud

INSIDER: Politická korektnost se převrátila na jednu stranu, říká český bulvární guru

Na sociálních sítích panuje absurdní situace, kdy se provozovatelé snaží najít správnou míru cenzury, což dost dobře nejde. V novém vydání podcastu INSIDER to říká šéf a spoluvlastník vydavatelství Extra Online Media Tomáš Kačena, který je i jedním z původních zakladatelů INFO.CZ.

„Facebook nastaví pravidla, ale neplatí pro každého stejně a neplatí každý den stejně. Zjistit reálnou podstatu toho, co tam můžete dávat, je skoro nemožné. Informujete o věci, která se reálně stala a Facebook to vyhodnotí tak, že o tomhle už by psát neměl,“ říká.

Podle Kačeny je na sociálních sítích viditelný i další problém, který souvisí s blokováním účtů lidí a médií s konzervativními názory. Na levé části spektra je takový jev vzácný. „Korektnost se převrátila na jednu stranu. U pravicových témat je Facebook striktnější než u opačného spektra,“ dodává.

Šéf Extra Online Media je bývalým bulvárním novinářem a do jím vedeného vydavatelství spadá i jeden z největších bulvárních webů Extra.cz. Podle něj bulvár v souvislosti s nejasnými pravidly na sociálních sítích musel upravit celý svůj obsah. „Hodně jsme obsah kvůli sociálním sítím a Googlu umravnili. Na začátku, což bylo dané i osobou Pavla Novotného (bývalý šéfredaktor Extra.cz), jsme si nebrali servítky,“ doplňuje.

Pokud chcete slyšet celý rozhovor s Tomášem Kačenou, který vedou Tomáš Jirsa a Michal Půr, pusťte si podcast INSIDER výše v článku. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud