Jako žena si musíte svůj úspěch vybojovat. Je důležité, aby se podnikatelky vzájemně podporovaly, říká Tompson

Vystudovala hru na klavír a následně ji i sama učila. Protože ale měla Diane Tompson podnikatelského ducha, spolu se svým manželem založila dvě velmi úspěšné společnosti – Novaris Technologies zabývající se přepěťovou ochranou a ochranou před zasažením bleskem a Powercom Group, která působí v oblasti solární energetiky. Tompson podniká v pro ženy nepříliš tradičním technologickém odvětví a i díky tomu si uvědomuje, jak důležité je pro podnikatelky podporovat se navzájem – tomu se také nejen jako bývalá prezidentka australské asociace podnikatelek dlouhodobě věnuje. „Uvědomila jsem si, že se musím opravdu snažit, abych uspěla a tvrdě pracovat. Smekám před všemi ženami, které to také dokázaly,“ říká Tompson v nové anglické epizodě podcastu Podnikatelka, který představuje ženy napříč celosvětovým byznysem.

Podle Diane Tompson to ženy nemají složité jen v technologických odvětvích, ale musí si svůj úspěch vybojovat v jakékoliv podnikatelské oblasti. Vzájemná podpora podnikatelek mezi sebou je podle Tompson důležitá, aby se nejen mohly bavit o práci, ale i být jedna druhé oporou. 

Podnikatelkám by poradila autentičnost. „Klíčem je být k sobě upřímná a autentická, a také si uvědomit, že nemusíte nikomu nic dokazovat. Když máte důvěru ve vlastní rozhodnutí, nebudete mít v podnikání problém. Všem podnikatelkám říkám, že když jim něco nepřijde správné, dost často to skutečně správné nebude. Věřte sama sobě ve všech ohledech, klidně se oblékejte, jak chcete, prostě buďte vždy sama sebou. Chcete v kolektivu, kde všichni nosí černou, nosit červenou? Tak to udělejte a stůjte si za tím,“ říká Tompson.

Jak se podniká v Austrálii? A co by měly vědět a umět ženy, které chtějí začít podnikat? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital