Česko je Mekkou freestyle sportů. Ve světě jsme populární, protože se umíme bavit, říká Znamenáček

Pavel Vondráček

V prostředí adrenalinových a freestyle sportů se Tomáš Znamenáček nejen se svým současným pořadem Element pohybuje už čtvrt století a s nadšenci do snowboardingu, skateboardingu a dalších podobných sportů procestoval svět. V nové epizodě podcastu Maxim Pavla Vondráčka Znamenáček potvrzuje, že Česko je právem považováno za symbolickou Mekku tohoto druhu svobodomyslných disciplín.

„Za minulého režimu se to u nás vlastně oficiálně nedalo dělat a zakázané ovoce chutná nejlépe. Tak si Češi vyráběli snowboardy a skateboardy jako správní kutilové doma. Ocenila to i snowboardingová legenda Jake Burton. Už v osmdesátých letech tu byla velká komunita a když se konalo mistrovství v Perninku, tak Američané koukali jako blázni, co se to děje,“ říká Znamenáček.

Podle Znamenáčka jsou freestyle sporty vhodné pro kreativní individualisty, které stejně jako jeho samotného nebaví kolektivní sporty. „Ty lidi zajímá i ten lifestyle, oblečení a komunita jako taková. Ta svoboda k těmhle sportům lidi přitahuje,“ vysvětluje Znamenáček s tím, že právě pro uvolněnost a schopnost se bavit jsou čeští adrenalinoví sportovci ve světě populární. „V tomhle myslím, že i vedeme. Afterparty končí nad ránem a ten druhý den, který normální člověk vytrhává z kalendáře, jsou schopni jezdit,“ uzavírá Znamenáček.

Jak se snowboarduje v Libanonu, kde sjezdovky pár dní předtím ostřelovaly syrské helikoptéry? Co by podle Znamenáčka dělali freestyle sportovci, kdyby se narodili v době, kdy jejich sporty ještě neexistovaly? Poslechněte si celou epizodu.

SDÍLET
sinfin.digital