Pietro Filipi je jedna z nejúspěšnějších insolvencí v české módní branži, říká O'Neill

Lenka O'Neill o sobě říká, že se v životě ani v podnikání nebojí riskovat a dostávat se do nekomfortních situací, které pak musí překonávat. Spolu s kolegou Lukášem Uhlem tak převzala českou módní značku Pietro Filipi v insolvenci – a dokázala nelehkou firemní situaci zvrátit. „Nejdůležitější byl finanční plán. Museli jsme načrtnout vše tak, aby to vycházelo a zároveň šlo v souznění s bankou a insolvenčním správcem. Na konci musel být výnos a ten se nám povedl. Pietro Filipi je tak historicky jedna z neúspěšnějších insolvencí v české módní branži,“ říká O'Neill v podcastu Podnikatelka.

Než se vrhla po hlavě do nejisté záchrany krachující značky Pietro Filipi, měla Lenka O'Neill už deset let vlastní značku Tamsin, která se specializuje na dovoz módy z Velké Británie. „Vyprofilovali jsme se nejvíce na prodej šatů a po těch v lockdownech úplně padla poptávka. Musela jsem na nějakou dobu firmu zakonzervovat, což pro mě byla škola krizového managementu. Zkušenosti jsem pak využila i u Pietro Filipi,“ říká O'Neill. 

„V rámci Pietro Filipi jsme loni v létě převzali sto dvacet tisíc kusů zboží na zpeněžení. Teď nám jich zbývá už jen asi dvacet tisíc. Kromě toho se nám podařilo i udržet zaměstnance a je úžasné sledovat jejich energii a spokojenost,“ konstatuje O'Neill.

Jak probíhala záchrana krachující módní značky? A jaké další plány má Lenka O'Neill s Pietro Filipi?

sinfin.digital