Podnikatelka se nesmí bát a jít si za svým cílem. Svůj vzor vidím v zrcadle, říká Nešporek

Renáta Valerie Nešporek, která byla hostem sedmé epizody podcastu Podnikatelka, je renesanční osobnost. Kromě podnikání má za sebou kariéru jak v akademické sféře, tak v managementu. Pro podnikatelky je podle ní důležité nebát se a jít si za svým. „Každá zkušenost člověka formuje a posunuje dál,“ říká Nešporek. Proč za svůj vzor považuje sama sebe? Co by poradila ženám, které chtějí podnikat? A proč zvažuje i vstup do politiky? Poslechněte si celý podcast.

Podnikání je mimo jiné i o schopnosti skloubit poznatky a zkušenosti z často zcela nesouvisejících oborů a odvětví lidské činnosti. Ukázkovým příkladem je Renáta Valerie Nešporek – podnikatelka, manažerka a svého času i nejmladší prorektorka vysoké školy v Česku. „Jako malá jsem úplně šílela po tom být módní návrhářkou. Za to, že ze mě na první dobrou návrhářka nebyla, může můj táta, který mě nechtěl pustit na oděvní školu do Prostějova, abych na internátu nezvlčila. Jestli mu to vyšlo, to nevím,“ říká s úsměvem Nešporek.

Na plnění dětských snů ale podle ní není nikdy pozdě. Sama se před třemi lety přihlásila ke studiu módního návrhářství a obor s vyznamenáním dokončila. „Začala jsem teď jako fashion manažerka spolupracovat s jednou módní značkou, a to je něco, kde kombinuji management, který umím, a módu, která je mou vášní. Těším se, až zapracuji i na vlastní kolekci,“ líčí Nešporek své plány v módní oblasti.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital