Zdravotnictví budoucnosti nejsou bílé pláště, ale technologie. Kdy obor ovládnou, je jen otázka času

Zdravotnictví se jako velké téma dostalo v uplynulých dvou letech do popředí zájmu jak politiků, tak veřejnosti; panuje shoda na tom, že ve vyspělé společnosti je kvalitní zdravotnictví jednou z priorit. Jak docílit toho, aby obor obstál ve výzvách, které přináší budoucnost a jak by zdravotnictví 21. století vlastně mělo vypadat? O tom v nové epizodě podcastu Tech Talk hovoří Michal Půr již tradičně s Janem Růžičkou a Lukášem Codrem, ke kterým přibyl ještě zdravotnický expert Jakub Hlávka. Závěr jejich debaty je jasný – budoucností zdravotnictví jsou technologie, jejichž implementací dosáhneme zlepšení jak délky, tak kvality života. K tomuto cíli nicméně vede cesta, která se neobejde bez nutnosti reformovat nejen celé odvětví, ale i přemýšlení o něm.

Zdravotnictví v minulém století zažilo neuvěřitelný pokrok, co ho ale čeká ve století jednadvacátém? Rozlučte se s konzervativní představou, že zdravotnictví stojí a padá jen a pouze na lékařích v bílých pláštích, do oboru čím dál více promlouvají moderní technologie, které vedou jak ke zvýšení efektivity, tak kvality, a v budoucnu bude platit, že podstatná část revolučních inovací ve zdravotnictví bude právě technologická. 

Série Tech Talk je o změnách, kterými prochází náš svět. Deset dílů, deset top technologií a disrupcí. Vždy jednou za měsíc na INFO.CZ.

Faktory jako stárnutí populace a její vysoká očekávání nebo otázky financování celého systému vedou k tomu, že zdravotnictví se změnit a „ztechnizovat“ prostě a jednoduše musí. Ať už se nám to líbí, nebo ne. Výhodu pak pochopitelně budou mít ti, kteří budou co nejdříve a co nejvíce otevřeni inovacím.

  • Jaký by tedy měl být cíl reforem, které transformují zdravotnictví pro potřeby 21. století?
  • Kde se inspirovat a kde se poučit z chyb?
  • Jak tyto reformy prosadit?
  • Jak by měla vypadat digitalizace zdravotnictví, eHealth a práce s daty a jak do všech technologických změn zapadají sami lékaři a zdravotnický personál?

To vše a mnohem více zjistíte, když si pustíte celou epizodu.

Další díly

Potravinová bezpečnost jako klíčové téma dneška. Útok na Ukrajinu vše zhorší, svět se bude muset změnit

11. 05. 2022, 06:00  •  Michal Půr, Jan Růžička, Lukáš Codr

Tech Talk o energetice s Martinem Kubou: Plyn je dnes politické médium. Evropský Green Deal kvůli ruské válce významně kolabuje a je před námi nesmírná výzva. Jak ji zvládnout?

04. 04. 2022, 06:00  •  Jan Růžička, Lukáš Codr

Green Deal jako nová průmyslová revoluce. Trend nepřemůžeme, a pokud na něj nenaskočíme, skončíme brzy mezi poraženými. Tech Talk o energetice budoucnosti

07. 03. 2022, 06:00  •  Michal Půr, Jan Růžička, Lukáš Codr

Západní firmy musí pochopit, že se odehrává zásadní disrupce života v digitálním prostředí. Asijské platformy jsou jinde, namísto pasivní konzumace nutí zákazníka k aktivitě, popisuje Zábrodský z Rockaway

11. 02. 2022, 17:00  •  Michal Půr, Jan Růžička, Lukáš Codr

Tech Talk 01: Platformizace mění svět před očima. Budeme ještě chodit do kamenných obchodů, nebo je internet definitivně zlikviduje? Jakou roli v tom hrají Apple a Tesla? A jak jsou na tom Češi ve srovnání se světem?

04. 02. 2022, 06:00  •  Michal Půr, Jan Růžička, Lukáš Codr

Pokud nenaskočíme na vlak změny, která se ve světě odehrává, budeme mezi poraženými. Nároky na český byznys a politiku budou mnohonásobně větší, říkají Růžička a Codr v novém podcastu

06. 01. 2022, 13:31  •  Michal Půr, Jan Růžička, Lukáš Codr

sinfin.digital