Trafika pro Vojtěcha je strašné držhubné. Babiš skončí a úředníky pak zavřou, zaznělo v nové Topol Show

Nákup antigenních testů pro děti, které mají umožnit jejich návrat do škol, je podle Mirka Topolánka dalším z mnoha důkazů totálního selhání vlády a její neschopnosti vládnout. „Už to není legrace. Neochota cokoliv rozhodovat se promítá do standardních procesů,“ komentuje situaci a pro úředníky má varovný vzkaz: „Babiš dříve nebo později skončí. A vás pak zavřou. Takhle to dál nejde.“

Návrat dětí do škol je podle Mirka Topolánka jednou z absolutních priorit. „Všichni o tom mluví, ale nikdo to nechce udělat,“ říká v nové epizodě své Topol Show. A právě neochotu o čemkoliv rozhodovat a nést za rozhodnutí odpovědnost označuje za jeden z důkazů fatálního selhání nejen vlády, ale i jí podřízeného úřednického aparátu. „Neviděl jsem nic tak arogantního jako odpověď Pavla Švagra ze Státních hmotných rezerv. To je úředníček, možná vysoce postavený, ale úředníček. Ten má sklapnout podpatky, říct ‚v rámci subordinace provedu' a provést. Je to šílené, jednou se to snad vyšetří,“ komentuje situaci Topolánek.

Za další selhání vlády Topolánek považuje jmenování exministra Adama Vojtěcha velvyslancem ve Finsku. „Trafika pro Vojtěcha je spíše držhubné. Nemá žádnou průpravu, nemá životní zkušenosti a na co sáhl, to podělal. Téměř tím urážíme Finsko, až se divím, že se Finové neozvali. Kdyby svou dlouhou kariéru zakončil v diplomacii Hamáček, tak by mě to nevadilo tolik, jako urážka celé diplomacie v podobě odchodu Adama Vojtěch do Finska. To je strašné,“ uzavírá Topolánek. Kteří politici podle něj v diplomacii uspěli? Poslechněte si celou epizodu.

Babišův kabinet padá, je čas na vládu opozice

SDÍLET
sinfin.digital