Babišova demise by neměla smysl. Lepší jeho vláda než hry „hradní zříceniny“, říká Topolánek

Možná to někoho překvapí, ale i Mirek Topolánek souhlasí s Andrejem Babišem v tom, že jeho případná demise by v současné chvíli nedávala smysl. „Musí si to vyžrat do konce. Navíc jeho vláda je pořád lepší než představa, že se do toho vloží ‚hradní zřícenina‘ a bude si hrát svoje hry,“ glosuje současnou situaci Topolánek v nové epizodě Topol Show s tím, že Babiš už jen stěží může napáchat více škod, než jich napáchal a že co mohl podělat, to už podělal. Jak Topolánek vnímá spekulace o vládní rošádě na postech ministrů zdravotnictví a zahraničí? A co říká na kontroverzní výrok Miloše Vystrčila o státních zaměstnancích na home office? To vše a mnohem více zjistíte, když si pustíte celou epizodu.

V kůži Andreje Babiše by teď nechtěl být asi nikdo. Výjimkou není ani Mirek Topolánek. „Na co sáhl, to podělal. A teď fňuká před národem jako jájínek a fňukyfňuk a vyhlašuje při tom opatření na hraně,“ komentuje Babišovo počínání Topolánek s tím, že premiérova demise by nedávala smysl a jeho chaotická a dysfunkční vláda je pořád lepší než hrozící experimenty Miloše Zemana, kterého nazývá hradní zříceninou. 

„Babiš by měl přestat obviňovat ostatní a vymlouvat se. Místo toho by měl předstoupit před národ a říct, že to celé pos*al a že to doslouží, zabezpečí demokratické a svobodné volby a slíbit, že v nich nebude kandidovat. To by bylo silné gesto,“ myslí si Topolánek. Jednoduché to podle Topolánka nemá ani opozice, která nemá moc na výběr, co má v současné situaci vlastně dělat, aby si nevytáhla černého Petra v podobě obvinění, že také nese podíl na nezvládnutí pandemie. 

Do určité míry Topolánek souhlasí s kontroverzním výrokem Miloše Vystrčila o větším zapojení státních úředníků na home office, na rozdíl od Vystrčila by ale nešel cestou zapojení finančního. „Když mají úředníky na home office, tak třetinu by mohli přinutit, aby se zapojili do trasovacích mechanismů. To je jediná šance, jak vrátit státem kontrolovaný vývoj situace. Důležitá pro fungování opatření bude i rezistence lidí, kteří vládě už nevěří a ani nevím, proč by vlastně ještě měli,“ říká Topolánek.

Proč by převzetí rezortu zdravotnictví a výměna Tomáše Petříčka na postu ministra zahraničí definitivně vyvedly ČSSD z Poslanecké sněmovny? A v čem Topolánek souhlasí s Marií Benešovou? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital