Ivan Bartoš mě zklamal. Volební programy nikdo nečte a ani je nejde splnit, říká Topolánek

V nové epizodě Topol Show se Mirek Topolánek pozastavuje nad představeným volebním programem koalice SPOLU. „Jako potenciální volič jim dám jednu radu – nebuďte moc kreativní. Možná stačí jen říkat, jak se věci mají a co s nimi jde dělat,“ komentuje Topolánek plány koalice s tím, že celý zhruba šedesátistránkový program nečetl, jelikož to podle něj beztak nikdo nedělá. „Programy čtou leda političtí komentátoři, pár analytiků a masochisté. Navíc v poměrném volebním systému nejde žádný program na sto procent splnit. Pokud to voliči nepochopili, jsou blázni,“ glosuje Topolánek situaci.

Topolánek přiznává, že program koalice SPOLU ho naplňuje mírným optimismem, a zároveň neskrývá zklamání nad lídrem druhé opoziční koalice Pirátů a Starostů Ivanem Bartošem. „Stává se z něj standardní politik, co už neumí říct ano nebo ne, jednoznačně neodpovídá už skoro na nic. Navíc nechápu, proč chodil za Zemanem. Možná chce ukázat, že je schopen jednat s kýmkoliv, ale k čemu mu to bude, netuším. Jeho voliče Zeman nezajímá, a kdyby Zeman sestavoval žebříček popularity politických stran, skončili by v něm Piráti na posledním místě,“ uzavírá Topolánek.

Co očekává Mirek Topolánek od nové vlády? Proč by neváhal vyhodit jak ministryni spravedlnosti Benešovou, tak vrchního státního zástupce Zemana? Poslechněte si celou Topol Show nebo se podívejte na video verzi, odkaz najdete pod textem.

VIDEO: Ivan Bartoš mě zklamal. Volební programy nikdo nečte a ani je nejde splnit, říká Topolánek

sinfin.digital