Jinde prezidenta chovají v úctě, my ho chováme v teráriu. Seberme mu Hrad, vyzývá Topolánek

Bizarní ceremoniál v Lánech, během kterého Miloš Zeman v boudě z plexiskla jmenoval Petra Fialu premiérem, přiblížil Česko k nové vládě. Podle Mirka Topolánka ale mohl být Fiala jmenován dříve – hned poté, co bylo svoláno první zasedání nové poslanecké sněmovny. „Mohlo to jít rychleji, nebyl důvod proč zdržovat. Teď Zeman demonstruje, že jsou mu ministři vlastně tak trochu podřízení a to ani náhodou. Vyvolává dojem, že panovník má více pravomocí, které reálně vůbec nemá,“ komentuje situaci Topolánek. „Udělal bych to, co se nepodařilo už za první republiky proti Masarykovi – vzal bych prezidentům Pražský hrad. Oni se tam všichni tváří jako Karel čtvrtý, co má pocit, že mu země patří,“ dodává.

Kromě jmenování Petra Fialy premiérem se Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show věnuje i nejmenování Věslava Michalika (STAN) ministrem průmyslu a obchodu. „Vyměnit ministra není problém, ale vyměnit někoho, kdo se ještě ani ministrem nestal, to tu ještě nebylo. Že Michalik odstoupil, chápu, ale nesouhlasím s tím. Vzniká tu antikorupční džihád, vyrostly na něm Věci veřejné, pak i Andrej Babiš a tu rétoriku měli i Piráti. Z něčeho, co je v byznysu normální, se udělá černá skvrna. To už do politiky nikdo, kdo podniká nebo podnikal, nepůjde,“ říká Topolánek.

Jak Topolánek hodnotí současnou situaci se zvládáním koronaviru? A co říká na aktuální kauzy týkající se politické korektnosti? Poslechněte si celou epizodu.

„Fialova vláda, speciálně Válek – okamžitě odvolat!“ Fascinuje mě to. Lidi, žádná nová vláda ještě není, připomíná Topolánek

sinfin.digital