K žádnému selhání trhu nedošlo, naopak. Neviditelná ruka trhu nám dala facku, říká Topolánek

Podle Mirka Topolánka nebyl krach Bohemia Energy nijak zvlášť neočekávaný. „Teď se spekuluje a hledá se viník. Když z energetické konference, kterou jsem minulý týden moderoval v Bratislavě, odjížděli zástupci MPO a ERÚ, tak jsem jim i šéfovi slovenského regulátora radil, že viník se nehledá, ale určuje. Když ho nenajdete, budete to vy,“ glosuje situaci Topolánek s tím, že nedošlo k selhání trhu. „Je to přesně naopak. Neviditelná ruka trhu vítězí, je to dobře, ale bude nás to bolet. Dostáváme facku a ukazuje se, že dlouhodobě se s tímto pionýrským způsobem a totálním popřením všech ekonomických zákonů nedá fungovat,“ dodává Topolánek.

Topolánek se v nové epizodě Topol Show zamýšlí i nad nelehkou situací, jejíž řešení čeká novou vládu. „Petr Fiala bude ve složité situaci, kdy zdědí něco, co nezpůsobil a za co opravdu nemůže. Ale až lidé pocítí všechny chyby Babišovy vlády, tak jim bude celkem jedno, kdo to celé způsobil. Až dojde k blackoutu, nahází stávající politiky do Vltavy a nebudou u toho řešit, že to způsobil někdo jiný před lety,“ říká Topolánek. „Nová vláda jde do strašně těžké doby, Babiš udělá vše proto, aby se veškeré odpovědnosti zbavil, ale jsou to jeho chyby. Už dnes on i jeho lidé kritizují vládu, která ještě nenastoupila a lidi jim to žerou, stejně jako žrali nízké ceny energií od společností, které jen kanibalizovaly trh. Je to bizár, abstudistán a babišistán,“ uzavírá Topolánek.

Jaké kroky by Mirek Topolánek nové vládě doporučil nejen v oblasti energetiky? Proč by místo ministra pro digitalizaci viděl ve vládě vicepremiéra pro záležitosti EU a českého předsednictví? Poslechněte si celou epizodu.

Mirek Topolánek: Požadavky Pirátů při vyjednávání o vládě začínají být nemístné

SDÍLET
sinfin.digital