Klerofašista a utlačovatel bezdětných? Jurečka jen dobře nakročil k důchodové reformě, říká Topolánek

Nápad předsedy KDU-ČSL a pravděpodobného budoucího ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky na větší zvýhodnění těch, kteří vychovají jedno či více dětí, v rámci důchodového systému, se setkal s vlnou tvrdé kritiky. S tou ale nesouhlasí Mirek Topolánek. „Jurečka dobře nakročil k důchodové reformě, ale udělali z něj klerofašistu a utlačovatele bezdětných. Ony tu ty bonusy za děti už v nějaké podobě jsou, Jurečka je jen prohlubuje,“ komentuje návrh Topolánek v nové epizodě Topol Show. „Lidé by si měli uvědomit, že rodina je základ státu a bez porodnosti tu v budoucnu nebude, kdo by ty důchody platil,“ dodává.

Kromě Mariana Jurečky komentuje Mirek Topolánek spolu s Michalem Půrem i dění kolem budoucího ministra spravedlnosti Pavla Blažka. „Novináři se rozhodli, že poté, co odstřelili Michalika, odstřelí i Blažka. Sice na něj nic nemají, ale jedna paní povídala, že je ve Stoce, kde není, a že je don Pablo, což si žije vlastním životem,“ říká Topolánek s tím, že považuje za děsivou logiku článků o Blažkovi. „Píší tam vlastně: Nic jsme na něj nenašli, ale je to celé nějaké divné. Nelíbí se nám a vám by se také líbit neměl.“

Co Mirek Topolánek Pavlu Blažkovi vyčítá? A jakou poslední tečku za svým působením a pomyslné velké finále si chce užít Miloš Zeman? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital