Manželství pro všechny je zástupné téma. Lásku, sex a manželství garantovat nelze

Stejnopohlavní sňatky už zase budí vášně. Znovu se totiž rozeběhla debata o případné úpravě zákonů. Podle Mirka Topolánka je to ale zástupné téma, které se vrací v době, kdy bychom měli řešit úplně jiné věci. Poslechněte si novou epizodu Topol Show. Video najdete dole v článku.

„Svým dětem jsem vždy říkal, že jsou tři hodnoty, kterých nikdy nelze dosáhnout společně, a to je láska, sex a manželství. Když máte dvě, můžete být šťastný člověk se šťastným životem, ale mít je všechny je nemožné. A tihle lidé nejenže chtějí všechny najednou, ale ještě je chtějí mít garantované. A to prostě nejde,“ říká Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show.

Podle Topolánka nedává smysl garantovat manželství lidem, kteří z principu nemohou společně zplodit potomka. „Když spolu dva lidé žijí, mají se rádi a mají dobrý sex, tak proč usilují o nějaký průlom do rodinného práva? Protože prostě jen chtějí mít všechno garantované, což není možné… Když se milujete, tak se milujte, ať si každý žije s kým chce, je mi to jedno, ale ať do toho necpe institut manželství.“

Podcast je pouze pro předplatitele
Dozvíte se:
  • Proč Topolánek považuje stejnopohlavní sňatky za zástupné téma?
  • Proč bychom neměli sahat na institut manželství?
  • Co říká na spor Depp v Heard a na fenomén MeToo?
  • Co na odměny manažerů ČEZ?
  • A co na důležitá slova šéfky ECB o Green Dealu?
sinfin.digital