Kellnerova energie bude chybět. Byznys ale tratí ztrátou vůdce méně než politika, říká Topolánek

Náhlá tragická smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera otevírá podle Mirka Topolánka debatu na téma, co se stane s entitou, když zemře její otec zakladatel. „Nemám pocit, že v byznysu by to znamenalo nějaký konec, nebo že by se to celé zastavilo. Kellner nepochybně měl vizi, chybět bude, ale byznys je v tomhle jednodušší než politika, ta je více iracionální,“ říká Topolánek v nové epizodě Topol Show. A zároveň si klade otázku, co se stane s hnutím ANO, až v politice skončí Andrej Babiš. „Myšlenky a ideje jsou v politice důležité, pokud tam nějaké vůbec jsou, ale nedají se zvážit, změřit a ocenit,“ dodává Topolánek.

Nečekané tragické úmrtí Petra Kellnera zasáhlo i Mirka Topolánka. Kromě rozměru lidské tragédie se v nové epizodě Topol Show expremiér zamýšlí i nad tím, co se stane, když odejde výrazná osobnost, na které stály zásadní projekty. „Platí zákon zachování hmoty a energie, i když zrovna ta Kellnerova energie bude chybět hodně,“ komentuje situaci Topolánek.

Dopady odchodů otců zakladatelů a vůdčích osobností na byznys ale podle něj bývají menší než v politice. „Je to otázka: ‚Kdy umírá vojevůdce?‘ Myslím, že PPF se s tím nějak vypořádá. Politické strany jsou v tomto zranitelnější. Co se stane s ANO, když odejde Babiš? On není homo politicus typu Václava Klause, který i když skončil před osmi lety, tak se z politiky nikdy nestáhl a pořád tam zůstal,“ vysvětluje Topolánek. 

Kromě odchodů vůdčích osobností se expremiér pozastavuje i nad blížícím se možným odchodem ČSSD z české politické scény. „Kde jsou tradiční socanští voliči? Kampak se ti čerchmanti schovali? No, neschovali, milé děti, oni možná neumřeli, ale prostě jsou jinde, nikdo nemá důvod volit ČSSD, protože ta už nikoho nereprezentuje. Voliči cítí pach umírajícího koně a jeho ubrečené kopání je jen předsmrtná křeč,“ konstatuje Topolánek.

Jak Mirek Topolánek vnímá politické dění na Slovensku a proč podle něj Igoru Matovičovi definitivně hráblo? A proč nechápe, že Andrej Babiš lpí na sčítání lidu? Poslechněte si celý podcast.

Rasismus made in Great Britain: Kvůli kolektivní vině jsme vlastně všichni rasisti, glosuje Topolánek

sinfin.digital