Klaus je jako Chuck Norris. Vyhrožuje návratem, ale přitom nikdy nezmizel, říká Topolánek

Dalo se čekat, že po překonání nákazy koronavirem se Václav Klaus starší vrátí v plné síle, což potvrdil i v pořadu Partie na CNN Prima News, kde vyjádřil vůli postavit se do čela nové strany. „Klaus nikdy nezmizel, je trochu jako Chuck Norris. Teď vyhrožuje politickým návratem, jak velkou podporu by ale dostal od lidí, netuším. Každopádně vzhledem k jeho věku, kdy už nemá tolik sil, to považuji spíše za takové harašení závěrem,“ glosuje Klausovo počínání Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show. Pozastavuje se i nad aktuálním předvolebním průzkumem agentury Kantar, v němž Piráti překonali hnutí ANO Andreje Babiše. „Ještě ale není nic hotovo. Politika je jízda na tygrovi a do voleb se může stát ještě hodně věcí,“ říká Topolánek.

Jak interpretovat aktuální předvolební průzkum agentury Kantar pro Českou televizi? Podle Mirka Topolánka je důležitý moment to, že Piráti poráží Babišovo hnutí ANO nejenom v koalici se STAN, ale i jako samostatná strana. „Každopádně je tu dlouhodobý trend – Babišovi lockdown nesvědčí a ztrácí, a proto i ta nervozita a hysterie,“ komentuje průzkum Topolánek s tím, že ještě není zdaleka hotovo a do voleb se může stát ledasco. „Průzkum bych teď nepřeceňoval. Uvidíme, s jakými přijde Babiš dárečky, aby přivedl ty, co od něj utekli, zpět,“ dodává. 

V nové epizodě Topol Show se bývalý český premiér spolu s Michalem Půrem zabývají i aktuálním počínáním prezidenta Miloše Zemana a jeho předchůdce Václava Klause. Druhý jmenovaný podle Topolánka vyhrožuje návratem, zatímco ten první více než cokoliv jiného svádí vlastní boj s Andrejem Babišem. „I když to vypadá, že Babiš této zemi vládne, tak je to pouhý učedník velkého mistra z Hradu. Bez něj neudělá vůbec nic. Nebýt Zemana, tak už asi skončil a dost možná ani nezačal. Potřebuje, aby ho pokud to jen bude možné, Zeman znovu jmenoval premiérem, a kdyby kandidoval na Hrad, tak aby měl podporu velkého vůdce. Žádné přátelství mezi nimi není, nemají se v lásce a jsou to dvě nezávislé jednotky zla, které bojují i proti sobě,“ míní Topolánek.

Proč Topolánek považuje náš vstup do NATO za významnější událost, než když jsme vstupovali do EU? Proč sny o evropské armádě vnímá jako pološílené? A proč je podle něj kauza otravy Bečvy ukončena a nikdy nebude nic vyšetřeno? Poslechněte si celou epizodu Topol Show.

sinfin.digital