„Tříáčková“ Maláčová napáchala víc škody než komunisté. Demokracie není spravedlivá, říká Topolánek

Nešťastný výrok se může povést každému. I ministryni Janě Maláčové, o které Mirek Topolánek prohlašuje, že je „tříáčková“ – agresivní, arogantní a ambiciózní, jak slyšel od jejích stranických kolegů. „Srovnání covidu s druhou světovou válkou bych jí i odpustil. Pokud ale začneme sčítat škody na rozpočtu a veřejném dluhu, velká část půjde na její vrub covid necovid. Líto mi jí není, tak trochu jí to přeju,“ komentuje vystoupení

Maláčové

v Otázkách Václava Moravce bez servítků Topolánek, jenž se spolu s Michalem Půrem v nové epizodě Topol Show zamýšlí i nad změnami volebního systému, které vyvolalo rozhodnutí Ústavního soudu. „Žádný volební systém na světě není spravedlivý. Ona není spravedlivá ani demokracie,“ glosuje Topolánek.

O Janě Maláčové Mirek Topolánek prohlásil, že je „tříáčková“, už v předchozí sezóně Topol Show, ale jelikož je opakování matkou moudrosti, připomínáme: agresivní, arogantní, ambiciózní. 

Na přetřes kromě hloupého výroku ministryně přišlo i téma změn ve volebním systému, který bude muset už pro podzimní volby reflektovat rozhodnutí Ústavního soudu. „Žádný systém není ideální. Cílem voleb je individuální preference přetavit do společenských a být schopni přerozdělovat blahobyt jako produkt. To je hlavním cílem parlamentu, a jestli někdo tvrdí, že ne, tak si lže do kapsy. Sama demokracie není spravedlivá, neznamená ideální svět. Když něco získá většinu hlasů, neznamená to nutně, že je to spravedlivé a správné,“ vysvětluje Topolánek. „Stejně se jako voliči budeme chovat strategicky a intuitivně správně v jakémkoliv systému. Ideální by možná bylo těch dvě stě poslanců losovat ze seznamu oprávněných voličů. Se znalostí té sněmovny musím říct, že by to nemohlo dopadnout hůř,“ dodává s nadsázkou.

Kvůli čemu by Topolánek zřídil vyšetřovací komisi? Proč by si nenechal aplikovat ruskou vakcínu Sputnik a proč je vlastně rád, že „rádoby diplomat“ Josep Borrell dostal v Rusku výprask? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital