Rušit maturitu je absolutní populismus. Plaga by měl být ostře proti a rezignovat

Z debat o letošních maturitách podle Mirka Topolánka jaksi vypadl ministr školství Robert Plaga. „Nevím, zda už jako ministr nemá žádný vliv. Měl by vystoupit, být razantně proti a případně i rezignovat. Zrušení maturit je v současné době absolutně populistický krok,“ komentuje situaci Topolánek, podle kterého Andrej Babiš tlakem na zrušení zkoušek cílí na prvovoliče, byť se asi nesetká s valným úspěchem. Topolánek zároveň upozorňuje na to, že Babiše ještě nemůžeme odepisovat a je pořád dost dobře možné, že se nakonec stane vítězem podzimních voleb.

I když to v posledních dnech může místy vypadat, že dny Andreje Babiše ve Strakově akademii jsou sečteny, podle Mirka Topolánka je stále předčasné premiéra odepisovat. „Teď to chvilku podrží, pak začne masivně testovat a masivně očkovat, do léta se mu podaří proočkovat starší lidi, a čísla razantně spadnou ještě před volbami. Absolutně kalkuluje s tím, že bude vítězem nad covidem, tím, který to vše zařídil, a tím, kterému všeci volajů a chtějí vědět jeho I don´t know how,“ vysvětluje Topolánek s tím, že opozice by neměla jen pozorovat, jak se populace očkuje a jak se „koňský handlíř Babiš prosazující koňský lék Ivermektin“ stává vítězem. „Opozice by měla být dravější a hlavně přicházet s vlastními novými tématy,“ radí Babišovým oponentům. 

Co se školství týče, pozastavuje se Topolánek nad nápadem letošním maturantům udělit maturity úřední cestou „Pro přechod z dosti rozdílného systému středních škol do terciálního vzdělávání v podobě škol vysokých něco jako maturita být musí. Zrušit teď v této době maturitu je absolutní populismus. Ono je to takové ideální, nechodit do školy a nakonec jen dostat ten papír,“ komentuje to Topolánek. „Navíc víme, jak to s dočasností podobných řešení bývá. Mluví se o výjimce jen pro letošní maturanty, ale je to špunt, který když se odšpuntuje, tak už nejde do láhve vrátit,“ dodává.

Kterého novináře považuje Topolánek za absolutní dno a proč? Proč Topolánek považuje neviditelné poslance, kteří jen poslušně hlasují podle vnitrostranických pokynů, za nebezpečnější než „exoty“ typu Lubomíra Volného? Poslechněte si celou Topol Show.

sinfin.digital