Trump byl kretén, jeho odkaz už nikdy nebude pozitivní. Je potřeba ho vymlčet, říká Mirek Topolánek v novém formátu Topol Show

Topol Show je zpět v novém hávu. V třetí sezóně se představuje jako podcast, ve kterém Mirek Topolánek spolu s Michalem Půrem glosují události minulého týdne. „Je to takové co týden dal a vzal. Tenhle nám vzal třeba Jacka Ma,“ připomíná Topolánek nejasný osud nejbohatšího Číňana. Podíváme se také do Spojených států i na dění v české kotlině. To vše proloženo historkami ze zákulisí vrcholové politiky a humorem, na jaký jste u Topol Show zvyklí. Nový díl najdete na INFO.CZ vždy v úterý ráno.

Jsou tři verze toho, co se mohlo stát s nejbohatším mužem Číny Jackem Ma, míní Mirek Topolánek v nové Topol Show. „Buď už o něm neuslyšíme a je někde v gulagu, nebo má něco jako domácí vězení, ač dva měsíce jsou dost dlouho, nebo se sám někam uklidil. Prostředky na to má,“ líčí svůj pohled na věc. 

Ale to nejpodstatnější z uplynulého týdne byly události ve Spojených státech. Topolánek nešetří kritikou Donalda Trumpa, který podle něj po výtržnostech v Kapitolu ztratil možnost zanechat po sobě pozitivní odkaz, navzdory výsledkům jak v zahraniční, tak domácí politice. „V zásadě jeho politika byla úspěšnější než politika Obamy. Vše ho předurčovalo k tomu, že přestože byl kretén, tak by po něm mohla zůstat dobře vybalancovaná Amerika, kterou sice rozděloval jako osoba, ale ona už byla dost fatálně rozdělená před ním. Jeho odkaz teď už nikdy nebude pozitivní, i přes pozitivní výsledky. Poškodil Republikány, prohrál jim Georgii,“ vysvětluje Topolánek s tím, že i přes to všechno nesouhlasí s mazáním Trumpa ze sociálních sítí. „Nesouhlasím s cancel culture, vyřazováním ze společnosti a ostrakizací. Já vlastně nesouhlasím s těmi sociálními sítěmi obecně, to, že se tam prezentuji, je spíše taková moje úchylka a libůstka. Dnes každý, kdo řekne, že Trump nebyl tak špatný, je za fašouna. Trumpa je spíše potřeba vymlčet. I ti, co ho volili, se za něj stydí a někteří se za něj styděli celou dobu,“ uzavírá. 

Jak Mirek Topolánek jednal s čínskými představiteli o Tibetu a lidských právech? Jak vzpomíná na zesnulého Michala Mejstříka? Poslechněte si celou Topol Show.

sinfin.digital