Ti, kteří situaci zavinili a neřešili, teď volají po řešení příčin. Už to nemůžu poslouchat, říká Topolánek

Mimořádný nedělní projev premiéra Petra Fialy si poslechl i Mirek Topolánek. Odmítá, že by předseda vlády dělal předvolební kampaň, protože komunální i senátní volby mají úplně jiný charakter. Nesmlouvavý ale Topolánek byl k opoziční kritice Fialova projevu. „Ti, kteří současnou situaci zavinili a nic s ní nedělali, obviňují vládu, že neřeší příčiny, které teď ani vyřešit nejde. Už to nemůžu poslouchat. Co jako dělali celých těch osm let? Vůbec nic!“ říká v nové epizodě Topol Show a dodává: „Mluvící hlavy a různí havlíčkoidi už říkají s prominutím naprostá ho*na, asi podle řčení, že prázdný sud nejvíce duní.“

Nová Topol show jako video? Najdete ji tady!

Topolánek projev premiéra hodnotí tak, že Petr Fiala neřekl nic špatně, ale zároveň neřekl ani nic nového. „Nebyl to žádný burcující projev, neříkal žádné silné věty, ale to mu nezazlívám,“ říká Topolánek. Naprostým nesmyslem pak podle něj je srovnávání české verze řešení dopadů energetické krize se Slovenskem nebo jakýmkoliv dalším státem. „Každá země řeší jinou situaci, má jiný energetický mix, stejně jako jinou skladbu dluhů a rozpočtu. Jediné, co by mělo být společné, je nějaký evropský rámec, ať to nejde vyloženě proti sobě. Máme to nejméně špatné řešení ve špatné době,“ vysvětluje Topolánek.

Co se evropského řešení týče, kritizuje postoj evropských špiček k obnovitelným zdrojům. „Unijní pomatená věrchuška si furt jede to, jak nás obnovitelné zdroje zachrání. Přitom si neuvědomují, že čím víc obnovitelných zdrojů, tím víc musí být i těch klasických jako záloha, když nesvítí a nefouká. Ti lidé vůbec netuší, o čem mluví, chybí jim naprosté základy fyziky, matematiky a ekonomiky,“ uzavírá Topolánek.

  Podcast je pouze pro předplatitele
  Dozvíte se:
  • Proč úředníci v Bruselu netuší o čem mluví?
  • Co provést s Putinem?
  • Co za týden čekat od voleb?
  • A legalizoval by Mirek marihuanu?
  sinfin.digital