Zeman procitl, chová se konstruktivně a náramně se tím baví. Babiše už nepotřebuje, říká Topolánek

Zlepšení zdravotního stavu Miloše Zemana hodnotí Mirek Topolánek tak, že prezident opět všechny převezl a náramně se tím baví. „Co Zeman procitl, chová se racionálně a konstruktivně a myslím, že si ze všech dělá tak trochu legraci. Když řekl, že v povolebních jednáních bude konstruktivní, tak je maximálně kreativní v tom, že hodlá dodržovat Ústavu, to je u něj nové a řekl bych, že si to docela užívá,“ hodnotí Topolánek Zemanův návrat na scénu poté, co prezidenta mnozí odepisovali. „Úvahy všech těch Hilšerů a Fischerů o článku 66, kteří si na tom chtěli postavit vlastní prezidentskou kandidaturu, asi padly,“ dodává Topolánek.

Podle Topolánka se navíc ukazuje i to, že v současné situaci Zeman již nepotřebuje Andreje Babiše. „Vracím se k tomu, co jsem říkal už několikrát, že Zeman a Babiš žádní kámoši nejsou. Zeman ho nepotřebuje, protože případný návrat Babiše se datuje až do doby po ukončení mandátu Miloše Zemana, a tady se vracíme k tomu, že jím vlastně i tak trochu pohrdá,“ komentuje vztahy prezidenta s končícím premiérem Topolánek. „Je možné, že ta jejich současná nekomunikace je po dohodě, ale pravděpodobnější je ten můj první scénář. Proč by s ním komunikoval, když ho nepotřebuje? On už potřebuje jen do komunikace s koalicí, dostat prvky, co mu vyhovují, a navíc se blíží naše předsednictví, a to si chce Zeman, pokud bude jen trochu v pořádku, užít,“ uzavírá Topolánek.

Co by měl Petr Fiala dělat, pokud pirátské fórum neodsouhlasí vstup Pirátů do vlády a proč pirátská budoucnost má jen dva špatné scénáře? Jak Mirek Topolánek hodnotí klimatický kongres ve Skotsku a jak vnímá dění v USA? Poslechněte si celou epizodu.

SDÍLET
sinfin.digital