Andrej Babiš: Neumím si představit, že budu sedět čtyři roky v opozici. Moje místo je ve vládě

Premiér Andrej Babiš (ANO) si podle svých slov neumí představit, že by byl po příští čtyři roky v opozici. „Já vůbec ve sněmovně nechci moc sedět, proto jsem bojoval za klouzavý mandát,“ říká Babiš ve Volebním interview Rádia Z a webu Info.cz. V blížících se volbách bude do poslanecké sněmovny kandidovat naposledy. „Jsem manažer, jsem organizátor. Moje místo je ve vládě,“ dodává premiér. 

Na otázku, jestli si umí představit vládu s ODS, Babiš odpověděl, že se uvidí podle toho, jak volby dopadnou. Vymezil se ale proti koalici Pirátů a Starostů. „Odmítám spolupráci s Pirátostanem. Pan Ivan Bartoš (Piráti) říká, že chtějí posílit roli Evropského parlamentu. Já říkám, že Evropský parlament je více méně zbytečný a neměl by ani fungovat,“ kritizuje Babiš. 

Členství České republiky v Evropské unii je ale podle něj nezpochybnitelné. „To neznamená, že nejsme kritičtí vůči Evropskému parlamentu a vůči Evropské komisi. Green Deal, to se nepovedlo,“ připouští premiér. Poslechněte si záznam celého volebního interview.

SDÍLET
sinfin.digital