Olga Richterová: Piráti nejsou levicová strana

„Stát nefunguje tak, jak by měl,“ říká 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Na provozu by měl stát dle jejího názoru ušetřit mj. zavedením efektivnější digitalizace. „Extrémně důležité jsou kontroly veřejných zakázek, aby se nedělaly nepotřebné projekty typu Dunaj-Odra-Labe. Důsledným přístupem se chceme dostat na úspory ve výši 200 miliard korun,“ dodává. 

Richterová ve Volebním Interview Rádia Z a webu INFO.CZ odmítla, že jsou Piráti levicovou stranou. „Jasně jsme obhájili principy, že jsme středoví, liberální a ve spolupráci se Starosty hledáme konkrétní praktická řešení,“ vysvětluje. 

Piráti jdou do nadcházejících voleb do poslanecké sněmovny v koalici spolu s hnutím STAN. Ta měla na jaře v předvolebních průzkumech přes 30 procent hlasů a vše nasvědčovalo tomu, že je největším favoritem voleb. Teď se koalice Pirátů a STAN pohybuje okolo 20 procent, často až na třetím místě. „Ještě pořád jsme okolo té stovky. Demokratické strany můžou mít dohromady 101 křesel ve sněmovně. A to je pro mě ten cíl. Hraje se o budoucnost naší země,“ apeluje Richterová. Poslechněte si celé Volební interview.

Vít Rakušan: Kandidátem na premiéra místo Bartoše se nestanu

Jurečka: Děláme vše proto, abychom dokázali vytvořit většinovou vládu

Šéf komunistů Filip: NATO by mělo být po debaklu v Afghánistánu rozpuštěno, ale ne bez náhrady

SDÍLET
sinfin.digital