S nikým nejednáme, ani s ODS. Je to úplný nesmysl, popírá spekulace Karel Havlíček

Ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček z hnutí ANO nevyloučil povolební vyjednávání s žádnou politickou stranou. „Musíme pracovat s kartami, které budeme mít v ruce, a to záleží na voličích,“ říká Havlíček ve Volebním Interview Rádia Z a webu Info.cz. Na rozdíl od ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) tak nevyloučil ani vládní spolupráci s SPD. Vyvrátil ale spekulace o tom, že by hnutí ANO už teď jednalo o koalici s ODS. 

V poslední době výrazně zdražují ceny energií. Havlíček připomněl, že dlouhodobě volá po tom, aby byly v energetickém mixu dostatečně zastoupeny stabilní tradiční zdroje, jakým je jádro, a aby se rozumným způsobem utlumovalo uhlí. Vyzývá také k rychlému přechodu na plyn a investicím do obnovitelných zdrojů. „Musí to být ale vybalancováno. Nejsme zelení fanatici,“ zdůrazňuje Havlíček. 

Zdražování cen energií podle něj způsobila právě honba za zelenými energetickými cíli. „Není možné vsadit vše na obnovitelné zdroje. Prostě sluníčko nesvítí pořád a vítr nefouká stále. S tím se bude Evropa v následujících několika letech prát,“ upozorňuje Havlíček. Evropa přitom podle něj dochází k závěru, že bezemisní energetika bez jádra nepůjde.

Schillerová: Vládu s SPD si představit nedovedu

SDÍLET
sinfin.digital