Schillerová: Vládu s SPD si představit nedovedu

„Vládu s SPD si představit nedovedu,“ říká ministryně financí Alena Schillerová z hnutí ANO. SPD je silně euroskeptická strana, která usiluje o referendum o vystoupení z EU. „To je naprosto mimo diskusi, vždyť budeme od července 2022 předsedat EU,“ dodává ministryně.

Velkým tématem blížících se voleb do Poslanecké sněmovny bude ekonomická situace, ať už jde o hospodaření státu nebo o peněženky občanů. Zadlužení státu přitom rekordně vzrostlo. Schillerová je smířená s tím, že bude jako ministryně financí spojována s největšími historickými schodky státního rozpočtu. Řekla to ve Volebním interview Rádia Z a webu Info.cz

„Neuměla bych naopak žít s tím, že jsme lidem nepomohli a že jsme nikomu nic nedali. Ta zkušenost tady také byla u minulé krize, že se lidem naopak vzalo a tím ekonomika utrpěla ještě mnohem víc,“ vysvětluje Schillerová. Nejen česká ekonomika se nyní navíc potýká s vysokou inflací. „Odhadujeme, že to bude trvat ještě celou polovinu příštího roku. Pak by měla inflace začít pomalu zase klesat,“ očekává ministryně financí. Poslechněte si celé Volební interview.

SDÍLET
sinfin.digital