Sociální demokraté tlačili Babiše doleva, říká Hamáček. Vládu s ODS a SPD vylučuje

„Nedokážu si představit, že budeme spolupracovat s SPD, které chce vystoupit z EU. To je ekonomická sebevražda,“ říká ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Vyloučil také možnost vládní spolupráce s ODS. Překážkou by podle Hamáčka byly především „klasické pravicové recepty“, jako je školné, privatizace České pošty a Českých drah.

Hamáček očekává složité povolební vyjednávání. Záležet bude na tom, zda obě předvolební koalice vydrží pohromadě. To se ale nestane, myslí si šéf ČSSD. „Pětikoalice na 101 hlasů, to je sebevražda. Nedokážu si představit, jak by to fungovalo,“ říká Hamáček ve Volebním interview Rádia Z a webu Info.cz. „Sociální demokracie je jediná demokratická levicová strana, která má šanci se do Sněmovny dostat. Je to strana, která hnutí ANO po celou dobu, kdy s ním byla ve vládě, tlačila doleva,“ tvrdí Hamáček.

Za svou největší chybu ministr vnitra podle svých slov považuje to, že nedokázal přesvědčit premiéra Andreje Babiše o tom, že přijde druhá vlna pandemie koronaviru. „Měli jsme o tom velké spory. Víte, že první vlnu jsme zvládli, a já si neskromně myslím, že to bylo i díky skvělému fungování ministerstva vnitra,“ dodává Hamáček. Když upozorňoval na zhoršení situace, premiér mu vzkázal, ať se raději stará o Českou poštu. Hamáček lituje toho, že tato chyba stála mnoho lidských životů. Poslechněte si záznam celého interview.

S nikým nejednáme, ani s ODS. Je to úplný nesmysl, popírá spekulace Karel Havlíček

Schillerová: Vládu s SPD si představit nedovedu

Jurečka: Děláme vše proto, abychom dokázali vytvořit většinovou vládu

Markéta Pekarová Adamová: Pokud nezískáme většinu, tak je vymalováno

Šéf komunistů Filip: NATO by mělo být po debaklu v Afghánistánu rozpuštěno, ale ne bez náhrady

SDÍLET
sinfin.digital