Tyto volby jsou zásadní, hraje se o budoucnost České republiky, říká komentátor Vratislav Dostál

„Tyto volby jsou zásadní,“ myslí si politický komentátor webu Info.cz Vratislav Dostál. Volby do Poslanecké sněmovny, které se budou konat tento víkend, jsou podle něj důležitější než ty předešlé. „Hraje se o charakter a budoucnost České republiky v tom slova smyslu, jestli tradiční demokratické strany zůstanou relevantní, případně i posílí, nebo se udrží dominance těch nových populistických nebo protestních stran,“ vysvětluje Dostál.

V předvolební kampani si nejlépe vedla podle Dostála koalice Spolu. „Bohužel musím říct, a potvrdil mi to i Vít Rakušan (STAN), že velice efektivní byla negativní kampaň Andreje Babiše proti koalici Pirátů a Starostů,“ říká novinář. Vedení kampaně na sociálních sítích má své limity a je přeceňované, myslí si Dostál. Nejdisciplinovanější voličskou skupinou jsou totiž podle něj důchodci. Přesto Dostál připouští, že vliv sociálních sítí posiluje.

Dostál ve Volebním interview Rádia Z a webu Info.cz upozornil také na to, že stejně jako se v posledních letech tříští politická scéna, rozděluje se stejně tak také ta mediální. „Ještě před patnácti, dvaceti lety tady byly čtyři klíčové tištěné deníky, jejichž vliv byl nezpochybnitelný. Dneska je těch médií, i s ohledem na důležitost internetu, obrovské množství,“ říká Dostál v rozhovoru s moderátorem Martinem Kovářem. I proto v posledních letech přibylo velké množství předvolebních debat. A lidé o ně ztrácí zájem. 

Poslechněte si celý záznam Volebního interview.

SDÍLET
sinfin.digital